Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hitlernek és körének nem tűnt...

Hitlernek és körének nem tűnt fel hogy mennyire butaság hogy mindenért a zsidókat okolják, vagy tudatosan játszottak rá erre a dologra számításból?

Figyelt kérdés

2021. jún. 2. 14:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Minden diktátornak kell egy ellenség, aki ellen csak ő tudja megvédeni az országot. Zsidók, imperialisták, Soros, migránsok, Brüsszel, mindegy, változó. Persze nem mindegyik megy el addig, mint ő.
2021. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Egyes nagyon jó leírta a lényeget.

Még annyit tudok hozzátenni, hogy azért lettek a zsidók az egésznek az alapja, mert Németországban alapból elég sok zsidó volt, és az emberek nem nagyon szerették őket. A zsidóellenességet nem Hitler találta ki, már a középkorban is létezett. A keresztes hadjáratok idején a gyülevész rablóhadak több pogromot is elkövetett a zsidók ellen Európában. A magyar Aranybullában és az azt követő kiegészítésben pedig van egy konkrét rész, ami nekem kísértetiesen hajaz a zsidótörvényekre...

A zsidók nem szívlelésére okot adhat a vagyoni helyzetük (a keresztények nem foglalkozhattak uzsorával és egyéb zsíros gazdasági tevékenységekkel a középkori keresztény felfogás szerint. Egy nagyobb ínséges időszak után pedig ez okot adhat az irigykedésre.

Persze nem mondom, hogy jogos lett volna bármilyen mértékben a zsidók ellen elkövetett népirtás. Csak azt mondom, hogy Hitler nem egy mondvacsinált, nem létező „problémából” kreált közellenséget (mint Soros), hanem az emberek egy részében meglévő ellenérzéseit használta fel.

2021. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy fentebb írták, nehogy azt hidd hogy ez volt az ő szent meggyőződése. Politikai eszközről beszélünk, mely nem mellesleg hatalmas vagyonelkobzásokkal is járt, szóval több legyet ütött egy csapásra. A félelem a legerősebb emberi érzelem, ezt pedig egyes politikusok okosan ki is használják.
2021. jún. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hitlerista ismérv volt, Kérdező; Sztálin bátyó egy kontinenssel odébb ugyanezt csinálta, amit Hitler - irtotta a zsidókat, ahol érte. Először a CSEKÁ-t uszította rájuk, aztán az NKVD-t. Ráadásul ő nem állt meg hatmilliónál, az utódai is folytatták a "zsidótlanítást", a gulágok még Hruscsov, Brezsnyev alatt is vígan működtek. Ezidőtájt került be Julíj Danyiel is, gyakorlatilag ő volt az egyetlen, akinek nem zárt tárgyalása volt.
2021. jún. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Wadmalac ***** válasza:
92%

A zsidók hitleri "trónfosztásának" volt még egy előnye, minden elkobzott vagyonukat be lehetett államosítani.

Bankok, boltok, gyárak, kereskedőcégek, arany, készpénz, bankkontók stb.

Háborúhoz három dolog kell: pénz, pénz és pénz.

2021. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Wadmalac: részben igazad van, de ez a "háborúhoz három dolog kell: pénz pénz pénz" csak egy divatos lózung. Szeretik elsütögetni, hangzatos, csak éppen nem igaz.
2021. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Wadmalac ***** válasza:
91%

"ez a "háborúhoz három dolog kell: pénz pénz pénz" csak egy divatos lózung"


Hát ez most mire volt ellenérv?

Én csak idéztem és TÉNYLEG kell hozzá a pénz.

Hitler terveihez a kezében kellett tudnia a komplett német bankvilágot és nehézipart, kereskedelmestől.

És mivel ennek igencsak jelentős része volt zsidó kézben, szükség volt átvihető okra az elkobzáshoz. A fajelmélet és annak elfogadottsága volt az út.

Hogy neki amúgy a zsídókkal szembeni gyűlölet esetlegesen személyi rögeszméje is volt, az ezt kiegészíthette.

2021. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Az a része igaz, hogy kell hozzá pénz, az viszont nem, hogy másra már nincs is szükség.

Mint mondtam, a hozzászólásod jórészével egyetértek, egyedül ezt akartam helyretenni.

No meg, hogy ez nem náci sajátosság volt, a zsidókat a jueszéj kivételével mindenütt utálták. Valszeg nem véletlenül.

2021. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Wadmalac ***** válasza:
38%

"az viszont nem, hogy másra már nincs is szükség."

Azt nem is én mondtam, hanem Montecuccoli. :D


"ez nem náci sajátosság volt, a zsidókat a jueszéj kivételével mindenütt utálták"

A dolognak sok évszázados csaknem globális múlja van, főleg mert elég kirekesztő közösség.

Ez egy előny volt, amit Hitler ki is használt.

Én még a"jueszéj kivételével" részt sem tartom teljesen megalapozottnak, mert bizony még javában szponzorálta a politikai karrierjét az USA, amikor az antiszemita nézeteit már terítette.

2021. jún. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%
Igen, tudom. Nos, Montecuccoli egy eléggé középszintű hadvezér volt, a csatatéren átlagos teljesítményt nyújtott, de mint Churchill, szeretett nagyokat mondani és afféle korai Paulo Coelho-nak képzelni magát, hogy bekerülhessen a történelemkönyvekbe, és ezzel a lózunggal sikerült is neki. Nos, Montecuccoli nyilván fel volt mentve történelemből anno, mert akkor nem mondott volna ilyen hangzatos hülyeséget.
2021. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!