Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A főnökök többsége miért kiabál?

A főnökök többsége miért kiabál?

Figyelt kérdés
Miért elfogadott magatartásmód manapság ez? Hogy kutyamód beszélnek az alkalmazottakhoz és önbecsülésüket a porba tiporják. Látszólag elfogadott lett ez.
2021. júl. 26. 10:37
1 2
 1/18 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem elfogadott, embertípus kérdése, megengedi-e magának. Joga nincs hozzá.

Csak vagy ronggyá stresszeltek, vagy túlságosan magabiztosak abban, hogy az ember nyelni fog, mert félti a munkahelyét.

Bármilyen munkaügyi bíróságon megállja a helyét egy ilyen panasz, csak hát, olyan céget senki sem akar perelni, ahol utána még maradni akar.


Ahogy a munkaerő-hiány jelentősebb lesz, mint adott munkakörre a munkanélküliség, telítettség, egyre kevésbé tehetik meg a főnökök a kiskirálykodást, hiszen aki nem érzi jól magát ilyen miatt, van hova mennie helyette.


Ha valaki olyan munkakörben van, hogy bármikor akasztanak le helyette utódot az utcáról, ott biztosan kevésbé figyelnek oda a megfelelő munkahelyi hangulatra.

A legrosszabb helyzetben azok vannak, akik pár évre vannak már csak a nyugdíjtól és nem nagyon ugrálhatnak, ilyeneket ritkán alkalmaznak, ragaszkodnak a helyükhöz és arra a kis időre inkább tűrnek.

2021. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1


Ez a helyzet valóban. De szerintem ezen csak úgy lehetne változtatni, már amennyiben ez érdeke egyáltalán valakinek, hogy fentebbről próbálnak beavatkozni, viselkedésmintákat népszerűsíteni, ellenőrizni, alkalmazottak visszajelzéseit összegyűjteni és következtetéseket levonni, majd intézkedéseket hozni. Akár írhatnának a cégvezetőnek első lépésben, hogy ez így nem állja a helyét stb. A visszaesőket akár a cég felszámolásával, illetve további tiltásokkal is “megijeszthetnék”. Előbb utóbb elterjedni egy másfajta cégvezetői kultúra. De jelenleg szerintem ez nem érdeke senkinek, az alkalmazottak meg, amint utaltál rá, túl picik és súlytalanok, hogy bármi változást eszközölhessenek. Ha visszaszólnak, rosszabb esetben tettlegességig fajulhat a dolog, és minden esetben az alkalmazott jönne ki rosszabbul. Nagy eséllyel elvesztené jelenlegi munkahelyét de a jövőbeli alkalmazásokat is megnehezíteni egy ilyen eset.

2021. júl. 26. 11:39
 3/18 Wadmalac ***** válasza:

Ez elég idealista elképzelés.

Hogy gondolod, hogy kezdjék el reklámozni, hogy mindenki jelentgesse fel a főnökét névtelenül, aztán állam bácsi dorgálja meg?


"A visszaesőket akár a cég felszámolásával, illetve további tiltásokkal is “megijeszthetnék”."



Hát ez azért nem ilyen egyszerű.


Névtelenül nincs jogi hitelesség, nem nagyon lehet jogszerűen menni a szokványos bírósági úton kívül.

Azt meg írtam, hogy azzal mi a baj.


Ahogy néztem, németeknél mindennemű munkahelyi zaklatásra van paragrafus, de ott is csak ez a jogi út járható.


Esetleg az lenne megoldás, ha az otthon bántalmazott nők esetéhez hasonlóan lenne egy anonim segélyszolgálat, ami ilyen infókat gyűjt a sértettektől és főnökökről, aztán az alapján a többszörösen bepanaszolt főnökök úgymond fókuszba kerülhetnek és esetleg bírósági út nélkül is valamennyire fékezhetőek lennének.

2021. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3


Természetes nem névtelenül menne a dolog, mert az hiteltelen lenne. Hanem a nevüket is hozzárendelnék, hogy ellenőrizhető legyen, hogy valóban ott dolgoznak.

A személyes adataik viszont a későbbi lépésekig nem is kellene nyilvánosságra hozni. De ha meg is tennék azzal sem tennének kárt az alkalmazott mindennapi életében, hiszen lehet a főnök még jobban odafigyelne arra a személyre és nem merné ugyanazt a hangnemet megengedni többé. Ugyanakkor az ő renoméjának sem tenne jót ha az ilyen esetek például nyilvánosak lennének és mindenki megtudhatná. Magyarán megszégyenítő hatású is lenne.

2021. júl. 26. 12:27
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jön ez a tudomány rovatba????
2021. júl. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5


Társadalom-tudomány?

2021. júl. 26. 12:40
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

Hát ez rohadtul nem tudomány....


Talán a munkahelyi kultúra (kulturálatlanság miatt) a kult vagy az üzlet rovatban lehetne....

2021. júl. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7


Akkor rakasd át. Mit mondjak?

2021. júl. 26. 12:54
 9/18 anonim ***** válasza:

Dehogynem tudomány, a viselkedés elemzése miért ne lenne az?

Abban nem értek egyet egészen Wadmalaccal, hogy az imádnivaló főnök kategórián kívül a többivel úgysem tökéletes a viszony, hát lehetne egy kicsit izgalmasabbá tenni. :D Én 2000-ben akadtam ki, kisvezetői posztra készülés közben, mikor még az Antall-kormány iparból sivatagot kampánya nagyon érzékelhető volt, és érdekes módon a s@ggp@csfej labanc vezetés meg is hátrált. Azóta meg a munkavállalóknak csak jobb lett a helyzete (kivéve koronavírus, haha).

De egyébként valóban érdekes, hogy vállalati életben el lehetett mondani ostobának is és bűnözőnek is a munkavállalót. Amiért a polgári életben per, a kocsmában meg négy orrbavágás járt volna.

2021. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Wadmalac ***** válasza:

"Abban nem értek egyet egészen Wadmalaccal, hogy az imádnivaló főnök kategórián kívül a többivel úgysem tökéletes a viszony, hát lehetne egy kicsit izgalmasabbá tenni."

Ööö, nem tudom, hol az ütközés azzal, amit írtam.

Meg hogy mire gondolsz az izgalmasítás alatt.

Főnökverést? :D

2021. júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!