Hogyan fogunk vélekedni 150-300 év múlva a mai Amerikai Egyesült Államokról?

Figyelt kérdés

Hogyan fogunk vélekedni 150 év múlva a mai Amerikai Egyesült Államokról?


Nem kívánok részletes történelmi elbeszélésekbe bonyolódni, mert erről a témáról nemhogy éjszakákat, de heteket lehetne folyamatosan beszélni és moralizálni.


Tények, gyakran emlegetett rémtettek a világból:


- a németek szánt szándékkal irtottak népcsoportokat

- Pol Pot (Kambodzsa) emberek milliót öleti és kínoztatja meg (majdnem pepitában a náci módszerek)

- a szerbek szánt szándékkal irtottak népcsoportokat

- Afrikában a mai napig mindennapos az etnikai alapon való kegyetlen öldöklés, népírtás (Rohingya népírtás)

- Örményírtás

- sok más kegyetlenkedés a történelemben


Kevésbé ismert, de tények Amerikáról:


- Amerika fejlett technológiával, nagy öléserejű fegyverekkel bombázza a Japán városokat a II. világháborúban.

A Tokio bombázás különösen kegyetlen. Nem számít, hogy civil, vagy katonai célpont, mindennek pusztulnia kell az erődemonstráció miatt. Százezernél is több áldozat, csak itt.


- Amerika mérnöki csapatával, gondos tervezés mellett megalkot egy fegyvert, aminek a fejlesztésének végén még a tudós, kutatómérnökök is olyan véleménnyel vannak, hogy bár ne is született volna meg ez az eszköz. Megszületik az atombomba.


- Amerika kiválaszt pár várost, majd ezek bombázását felfüggesztik, hogy később az atombomba rombolása jobban látszódjon, tehát kiválasztanak pár várost a "tesztre". Kiszámolják az időjárást, a biztos siker érdekében, mérnöki precizitással kiszámolják, hogy milyen magasan robbanjon a bomba a föld fölött, hogy a lehető legeslegtöbb ember pusztuljon el a robbanásban. Szigorúan CSAK civil célpontokat választanak az "erődemonstrációra".


- Ledobják a bombát Hiroshimára, feldolgozzák a pusztítás információit (!), tehát már tisztában vannak a pusztítás mértékével, de ez még nem volt elég, ezért dobnak egy bombát Nagasakira is. Munkába induló civilek, gyerekek, anyukák, családok, öregek. Mindegy, csak pusztuljon.


- Amerika már felkészült futószalagon gyártani az atomfegyvereket, és Japán kapitulációja után megjelenik egy lista azokkal a Szovjet városokkal, amikre le szeretnék dobni a következő bombáikat. Tehát itt már minden mindegy: bármennyi áldozat, bármennyi civil élet, csak az ő akaratuk érvényesüljön.


- Amerika úgy kommunikálja Hiroshimát és Nagasakit a saját népének, hogy "katonai bázisok" lettek elpusztítva pár tízezres veszteséggel Japánban. A valódi veszteség figyelmeztetés nélkül, 95%-ban civil több százezer áldozat volt a bombázásokat és a két atombombát egybeszámolva.


- Amerika ekkor már gyakorlatilag képes lett volna bárhol a világon, naponta legalább egy atombombát dobni a városokra, amit meg is tettek volna, ha nem szakad vége a háborúnak.


- Amerika fejlesztette tökélyre a rabszolgatartást és annak infrastruktúráját


- Amerika kiírtja az indián őslakosságot


- Amerika a mai napig mindenhová "elviszi a demokráciát" ahová az érdekei kívánják (Vietnám, Közelkelet sokszor).


Véleményem szerint teljesen mindegy, hogy valaki puszta kézzel, vagy egy gomb megnyomásával veszi el, szervezetten, "futószalagon", előre megfontoltan mások életét, életeit. Ugyan olyan mocsok lesz, mint bármilyen másik ember. Főleg, hogy ez az egész szervezetten, ország szinten működik.


Kérdem én, hogy létezik, hogy manapság Amerika az elfogadás és a "szeretet" mekkája, de legalább annyi mocskos, gusztustalan disznóságot csinált mint azt első pár pontban említett nemzetek? Sőt, Amerika a mai napig ugyan olyan elvek alapján működik, mint akkor. Az elvek, a hazudozás, az erőszak ugyan az. Az eszközöt fejlődnek, de az elvek ugyan azok maradtak: odamenni, és "megteremteni a békét" (aztán meg mindent elvenni, megölni és ellopni).


Vajon 150 év múlva mélyebb elítélést kap Amerika mint anno a náci Németország, vagy legalább egy szintre kerülnek?


Dühít a képmutatás és a kettős mérce.



2021. aug. 2. 16:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Guantanamó az egyetlen olyan sötét ügyük" - éppen erről szól az egész, ezeket soroltam fel a legelején. Te meg ideírod Guantánamot, mert ennyit tanultál történelemórán, és ennyit engedett láttatni a médiumod, amit fogyasztasz.


Sajnálom már, hogy megnyitottam ezt a kérdést.


10-es tökéletesen bebizonyította, hogy nem érti meg amit leírtam, de inkább el se olvasta. 9 troll, de ezt még megértem.


Ha tudnám bezárnám. Sziasztok

2021. aug. 2. 22:14
 12/14 anonim ***** válasza:

" meg ideírod Guantánamot, mert ennyit tanultál történelemórán, és ennyit engedett láttatni a médiumod, amit fogyasztasz."


Történelemórán nem tanították Guantanamót, mert én még akkor jártam gimibe, amikor te még kósza gondolat se voltál a szüleid fejében.


De történelmi ténykérdés, hogy az USA olyan szörnyűségeket, mint a nácik, vagy a vörös khmer, vagy a szovjetek, vagy a kínai komcsik, stb. soha nem követett el törvényesített, szisztematikus módon.


Az indiánokat hagyjuk ki, mert azoknak a nagy részét még a francia és angol gyarmatosítók irtották ki, amikor az USA még nem volt független állam, kvázi nem is létezett.


Egyébként csak úgy mondom, hogy az USAban a mai napig legálisan működhet náci párt, kommunista párt, egyiket se tiltják be, nem küldik őket munkatáborba, ez ellenkező előjellel nem mondható el, sem a nácikról, sem a fasiszta olaszországról, sem a kommunista országokról.


Aza helyzet, kisfiam, hogy 16 éves kis hurkaléként te már beleszülettél abba a hihetetlenül szabad világba, amit az USA fémjelez és képvisel a leghitelesebben a mai napig, ennek köszönhetően halvány lila fogalmad nincs arról, hogy milyen egy olyan rendszerben élni, ahol mondjuk nem terjesztheted a f-szságaidat az interneten szabadon, és szépen beszopsz minden hülyeséget, amit olvasol.


És nem kell félreérteni, nem vagyok USA-fetisiszta, annak a rendszernek is vannak bőven hibái.

Viszont én a szocializmusban nőttem fel, én átéltem, milyen az, amikor a rendőr igazoltatgat csak azért, mert nem tetszik neki, hogy tarajban van a hajad és szakadt a gatyád. Amikor az igazgató behivat és fegyelmi ügyet csinál abból, hogy van nálad egy kazetta, amin punkzene van. Amikor fogdára kerülsz és kapod a pofonokat csak azért, mert felfújod egy közfalra, hogy ruszkik haza.

Szankcionálják, hogy nézhetsz ki, milyen zenét hallgathasz, mit mondhatsz.

Pedig ez már a relavite szabad, késői korszaka volt a szocializmusnak.

Meséljek még?


Szerintem ez hiányzik neked igazából - egy ilyen rendszerben eltölteni néhány évet, aztán hidd el, nagyon tudnád értékelni, hogy az USA-féle rendszer, bármennyire hibája is van, de még mindig sokkal élhetőbb, mint egy náci/komcsi/fasiszta/teokrata elnyomás.

2021. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 MDaniel98 ***** válasza:
Annyi kiegészítést azért tennék, hogy az USA-ban kommunista pártot nem lehet alapítani.
2021. aug. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Wadmalac ***** válasza:

Az USA-t ugyanúgy, mint a többi országot, EMBEREK lakják, irányítják, ők választják vezetőiket maguk közül.

És azok meg mindenhol egyformán rosszak vagy jók.


Az összes különbség csupán annyi, hogy hol, mikor, mennyi rossz vagy jó embernek adódott ilyen-olyan kaotikus okokból több LEHETŐSÉGE rosszat vagy jót tenni.


Megnézném, csak példaként, hogy a második világháborúban itt, ott, ekkor, akkor melyik állam NEM vetette volna be az atombombát, ha éppenséggel van neki.


Értelmetlen ez a fekete bárány és szent-keresés.


A történelem folyamát nézve egyik nemzet, ország sem simán gonosz vagy feddhetetlen.

2021. aug. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!