Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha egy adott ország pénzügyi...

Ha egy adott ország pénzügyi forrásainak jelentős részét invesztálja az oktatásba és egészségügybe, akkor az automatikusan sikeressé és dinamikusan fejlődővé válik hazai és nemzetközi viszonylatban is, vagy azért ennél némileg bonyolultabb a képlet?

Figyelt kérdés
Leginkább társadalmi és gazdasági szempontok alapján mérve a fejlődést...?

2021. aug. 26. 14:31
 1/9 meszike91 ***** válasza:
100%
Nem. Ehhez azért sokkal több dolog kell. Meg kell tudni tartani a szellemi tőkét, stabil környezetet kell biztosítani a vállalatoknak, meg az se mindegy hogy mennyire piacképes tudást ad az oktatás.
2021. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az "automatikusan" tökéletesen megtévesztő. Ha egy szám 0, 2, 4, 6, 8 számok valamelyikére végződik, akkor az a szám "automatikusan" páros. Más szóval, ha bizonyos módon viselkedem, abból következik, hogy néhány dologban miként viselkedem.

Ha egy kormány (politikai erő) úgy dönt, hogy forrásai jelentős részét (ez persze soha nem következik be, a "jelentős" részre megközelítőleg sincs szükség. Bőven elegendő, ha "fontosságának megfelelő" részét) költi e két terület működtetésére, akkor van annyira bölcs (különben az előbbit se tenné), hogy a többi területre is a fontosságának megfelelő részt költi. Ez egyben azt is jelenti, hogy az egyes dolgokra költött rész nem állandó, hiszen a fontosságok változnak a körülmények alakulása hatására.

Tehát ez a kormány gondot fog fordítani a környezet emgóvására (ettől boldogabbak az emberek), a piacra, az iparra és minden másra. Ennen viszont az a következménye, hogy az emberek egyre jobban érzik magukat, egyre jobban hisznek a kormánynak, tehát egyre inkább aszerint és nem összevissza cselekszenek. Ha pedig ez történik, azt más szóval a hatékonyság növekedésének nevezzük. És végső soron ettől lesz az embereknek jobb sorsuk, ettől nem lesznek kirívó szélsőségek, azaz az ország sikeresebb, mint azok az országok, akik másképp járnak el.

2021. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

"oktatásba és egészségügybe"

Attól még lehet szörnyű a törvényi környezet, állampolgári/emberi jogi helyzet, korrupció, központilag megszabott tanterv, stb.

Nem tudom, de lehet, hogy például Észak-Koreában is jelentős hányadot kap az oktatás és az egészségügy. Csak ott még azt megszabják, hogy az egészséges és tanult polgár mit álmodjon éjjel. :)

2021. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem.

Az egészségügy például működhet magánfinanszírozásos alapon is, akkor az államnak nem kell különösebben sokat beleinvesztálnia, de ha az állampolgárok jómódúak, akkor a magánszektorból is magas színvonalú ellátást kapnak.


Oktatás:

Önmagában még ez sem elegendő, úgy fogalmaznék, hogy ez szükséges, de nem elégséges feltétel.


De számos dolog szükséges még hozzá, felsoroltak párat az eddigi válaszolók.


Én egyet tennék hozzá: szerencse.

Ugyanis annyira komplex a probléma, hogy tuti recept nincsen, ha lenne, akkor mindenki azt követné, így aztán a véletlenen is múlik a dolog.

2021. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 MDaniel98 ***** válasza:
67%
Ha az eü-re és az oktatásra sokat költünk, és tudjuk is, hogy miért és mire (kell) költünk sokat, akkor az nagy mértékben tudja segíteni a társadalmi mobilitást, ami már önmagában jó, de attól, hogy sokat költünk rájuk, ami elmegy mindenféle hülyeségre, akkor ez önmagában nem fog eredményre vezetni.
2021. aug. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezek hatékonyak akkor hosszú távon 90%-ban a siker már garantált, de attól hogy valamire sokat költesz egyáltalán nem biztos hogy az jolmüködik is. Lásd magyar foci...
2021. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

Azt is vegyük figyelembe, hogy ennek a beruházásnak a haszna valószínűleg lassan, generációk alatt fog csak megjelenni.

És ehhez a beruházást generációkon át fenn is kell tartani. Generációk alatt meg igen sok kormány cserélődik igen sok eltérő gazdasági koncepcióval, tehát az ilyen irányú befektetés nem biztos, hogy létezik elegendő ideig.

2021. aug. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:
Azt iszem a svédek csinálták ezt a 90-es évek környékén, vagy kicsit előtte... Amíg lett gyakorlati haszna addig nehéz volt, de bejött. Rengeteg jó reformot csináltak az oktatásukban, és kicsit hosszabb távon kihatott a teljes populációra, a munkavégzések teljes területére és a gazdasádra. Egyébként meg sokféle reformot lehet/ne végrehajtani, de több féle célzattal is és ebből a gazdaságra gyakorolt hatás csak egy. ...
2021. aug. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
A konkrét és rövidebb válasz, hogy igen sikeresebb lesz, de ez nem automatikus azért, nyilván vannak egyéb tényezői is. Alapvetően igen, úgy lenne. Műveltebb és értelmesebb, ... társadalom nem tengődik alacsony színvonalon gazdaságilag sem.
2021. aug. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!