Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi történne, ha valaki a...

Mi történne, ha valaki a távoli jövőből Jézus idejébe küldene vissza egy terminátort hogy kutassa fel és ha tényleg él akkor minden áron próbálja megvédeni az életét?

Figyelt kérdés

2021. aug. 28. 07:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha tényleg ilyen történne - s főleg, ha Jézus nem is létezik - , onnantól a Terminátorra tekintenének az emberek istenként, és teljesen másfelé fordulna a vallás és az emberiség sorsa.
2021. aug. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

Hát ahhoz az is kell, hogy abban a távoli jövőben legyenek vallási fanatikusok akik ezt megkísérlik.

Amúgy meg annyi történne, hogy teljesen megváltozna az Újszövetség. Pl nem lenne megváltó, mert Jézus a keresztrefeszìtéssel vált azzá. Szóval a kereszténység alapjai teljesen megváltoznának, nem is kereszténység lenne a neve. Azt mondták volna, hogy Isten leküldte a shotgunos őrangyalát Jézus védelmére, szóval egy nagyon fura katyvasz lenne az egész.

2021. aug. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, van egy ilyen youtube videó. Abból ered a kérdés.
2021. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3


Igen, reggel láttam azt a videót és unnan ugrott be a kérdés.. 😃

2021. aug. 28. 12:52
 5/10 anonim ***** válasza:
11%
Volt már ilyen. Kevesen tudják. A Montauk project keretében az USA kormánya egy bérgyílkost küldött vissza az időben, hogy ölje meg Jézust még az isteni tanai kifejtése előtt, hogy sátán hatalmát erősítse ezzel amerika, akik maguk is sátánisták. Egy velejéig, romlott, erkölcstelen bérgyílkost küldtek vissza, modern fegyverekkel .Biztosak voltak a sikerben, hiszen Jézus védtelen volt. Mindezek ellenére sem volt képes megölni Krisztust. Nem bírta meghúzni a ravaszt. Visszajött dolga végezetlenül. Érdekes...
2021. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nem sikerülne neki. Ha mégis, akkor még azon kevesek sem jutnának a mennybe, akik amúgy igen, mivel ez csak Jézus áldozata miatt lehetséges.
2021. aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MDaniel98 ***** válasza:
A "prófécia" nem teljesedik be, és azért a kereszténység nem lesz olyan elterjedt mint amilyen volt, vagy amennyire most el van terjedve.
2021. aug. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Jézus nem a keresztáldozattal, hanem a megbocsájtásával váltotta meg az emberiséget.

Nem hiszem, hogy Istennek véráldozatra van szüksége, hiába írja ezt a Biblia sok helyen.

Nekem ez az egész keresztáldozat gyanus a nyakatekertsége miatt.

Nem arról van inkább szó, hogy égett a pofája az emberiségnek a sajat gonoszsága/gyávasága miatt, hogy egy ilyen remek istenemberrel mindezt művelték, amit, és szépen megracionalizálták hogy ez véráldozat stb.?!

De akkor ott a kérdés, hogy akkor miert nem jött le a keresztről hiszen megtehette volna? S jön a válasz hogy azért, mert ezt az áldozatot meg kellett hoznia. De ez mondom túl belemagyarázós túl emberi...

Sehogyan sem stimmel, nem értem. Szerintem egészen más az igazság. Hiszek Jézus létezésében. Hanem az embereknek nem feltétlen hiszek, akik írták a Bibliát.

2021. szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
61%

8.

A Biblia 99% Isten szava. Jézus áldozatára azért vol szükség, hogy megváltsa az embereket a bűneikből mivel azok már képtelenek voltak tiszta szível keresni az Urat. Jézust nem megőlték önszántából ment fel a keresztre így nemcsak megváltot de meg is mentet minket a haláltol. Mért nem jött le a keresztről? Mert akkor mi halotak maradunk Őt a mi irántunk érzet semmihez sem fogható szeretett tartotta a kereszten. Ennek egyik bizonyítéka hogy nemsokal a megfeszitése után azt mondja:

Bocsás meg nekik Atyám nem tudják mit cselekednek.

2021. szept. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9 Köszönöm, ismerem ezt a dogmát. Annyit hiszek hogy önszántából maradt ott. A többi, mint mondtam nyakatekert magyarázkodása és racionalizációja a magukat szégyenlő gyáva/áruló/gonosz kortársaknak, akik nem mertek kiállni érte. Aztán ezt fújja eszetlenül a többi. Engem nem zavar. Téged se zavarjalak ne is írj mert nincs kedvem ezen vitázni ki is veszem a kérdést a követésből szóval hiába írsz nw fáradj. Rohadtul tudom kívülről fújom az összes keresztény dogmát. Hívő vagyok, nem pedig vallásos. Tehát hívő értsd: a hisz igéből: hívő. Nem birka. Hívő. Szrokén bele mit variáltak a Bibliával méghogy 99% "Ezt hogy számolta ki, matematikus ön?!" Mindenttudó farizeusok!
2021. szept. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!