Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek mikor fogunk az...

Szerintetek mikor fogunk az űrben száguldozni és távoli bolygókat felfedezni, mint a Star Trekben?

Figyelt kérdés
2012. dec. 29. 10:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem soha.

Legfeljebb a Marson épít bázist esetleg 1 mini kupolás várost az ember, de a terraformáláshoz is tízezer évek kellenek itt.

Az hogy más naprendszer bolygóira eljussunk,hát hogy is mondjam,eléggé reménytelen az eset fizikai szempontból.

Te vállalnád hogy most beszálsz egy olyan űrhajóba ahol majd csak az ük-ük-ük-ük unokád fog(talán!) oda csak megérkezni ?

A star-trek..az egy nagyon jó SCI-FI sorozat a TV-ben,de messze áll nagyon a valós űrutazástól.

2012. dec. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Amikor lesz fejlettebb hajtómű és megoldják,hogy ne kelljen annyi oxigént magaddal vinni.
2012. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szerintem 100-200 év alatt sokminden történhet.

Az elmúlt 100 évben is sok felfedezés történt, amit korábban elképzelni sem tudtak.

2012. dec. 29. 10:56
 4/16 anonim ***** válasza:
a 2es válaszolónál az igazság, a mostani hajtóművekkel nem lehet ekkora távolságokat megtenni, egy újfajta hajtómű kellene ami megkerüli a fizika törvényeit de ezt nem lehet megjósolni h mikor lesz mert befolyásolja a fejlődés a gondolkodás de még a véletlen is
2012. dec. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az űrben nem lehet száguldozni ,ez csak scifi .


Semmilyen technológia nem létezik arra hogy kitérj az aszteroidák elől ha fizikailag mozogsz az űrben.


Másik hogy az ég világon semmi értelme nem lenne még akkor sem ha fénysebességgel száguldoznál ,mert évek alatt sem jutnál el szinte semeddig, de tegyük fel hogy 10év utazás után azaz 10fényévre találsz egy lakott bolygót és leszállsz ,minden heppi ,de mire mész vele? Maximum magadnak mondhatod el hogy de ügyes vagyok mert ha visszajönnél a földre ott már eltelt 1000év csak mondtam egy számot.

És így hogy látod nincs értelme leszállni a földön , megfordulsz és újból utazol 10fényévet az új bolygódhoz , már kb 60éves vagy de mikor megpihennél az új bolygón a kedves ottlakókkal akiktől 20 éve jöttél el már rég halottak mert ott is elszaladt az idő pl 1000 évet.


Tehát felejtsd el ,ilyen csak a mesékben van.

2012. dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosan lesz ilyen, de addigra te és én is hullák leszünk. Bűzösödő testünk szétrágják addigra a férgek és már senki sem fog emlékezni arra, hogy valaha is éltünk.
2012. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Dalek Traak válasza:
Az ember fejlettségi szintje még messze áll ettől. Egyébként az űrben 'száguldozásnak' nincs sok értelme. A hajtóművekhez rengetek energia kell és nem is lehet velük rendesen utazni távoli galaxisokba. Ha nagy távolságot akarsz megtenni akkor a leghatásosabb az ha lerövidíted az utat.
2012. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az űrben ha eldobsz valamit az elmegy a francba, mint a huzat, nem kell hajtani (Newton első törvénye). A létfenntartáshoz kell sok energia, meg a kozmikus sugárzás ellen nem tudunk védekezni. A kozmikus sugárzás miatt egy űrhajós nem tartózkodhat 6 hónapnál tovább az űrben. Ennyi idő alatt körülbelül a Marsig tudunk elmenni.

Hogy messzire jussunk azt úgy lehet megoldani, hogy egy kis populációt küldünk ki az űrbe, akik minden megtermelnek maguknak, és közben nem halnak ki a kozmikus sugárzástól.

Az aszteroidáktól nem hiszem, hogy különösebben félni kéne, az elmúlt 100 évben egy két bizonytalanul dokumentált esetben okoztak gondot, olyanról nem hallottam, hogy repülő- vagy űreszközben tettek volna kárt. Persze beüthet egy, és akkor szívás van, de ez sokadik a problémák között.


Szóval úgy, mint a Star Trekben az én véleményen szerint igen sokáig nem fogunk száguldozni. Új, Naprendszeren kívüli bolygókat benépesíteni és felfedezni pedig csak sok ezer év múlva fogunk, ha fogunk egyáltalán.

2012. dec. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8 Azért nem nevezném a sokadik problémának azt hogy ,egy egész populáció izgulhat azon hogy melyik másodpercben halnak meg egy rajtuk épp 200km/s al át szitáló kavicszápor miatt.

Ha ki is találnának egy olyan anyagot amiről lepattannak ezek a kövek ,az utazásnak továbbra sincs semmi hozama az idődilatáció miatt.

Űrutazás csak térugrással lehetséges.

2012. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Miért, te minden percben azon aggódsz, hogy mikor ejt valaki a fejedre egy virágcserepet az utcán? Vagy hogy mikor jön veled szembe egy félrészeg 3-as úton autóval, és talál el úgy, hogy azonnal meghalsz? Az aszteroidához képest jobban kell félni attól, hogy valamelyik utas bekattan és kinyír mindenkit, vagy valamelyik csavart lazán tekerték be és 100 év után kilazul stb.


Az idődilatáció meg pont, hogy nekik játszik. Ha elindulnak egy ilyen útra, akkor azt is aláírják, hogy max a sokadik leszármazottjuk fog visszatérni a Földre, ha egyáltalán vissza fog.


De azt aláírom, hogy ha módot találunk a térugrásra, akkor az sokat segít.

2012. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!