Milyen mozgalmak vannak a világban? A legismertebbektől mint a Feminizmus, Me Too, LMBTQ, Pride, Black Lives Matter, Transzhumanizmus, a legkevésbé ismertekig érdekel felsorolás szerűen!

Figyelt kérdés
2021. szept. 8. 10:55
1 2
 1/13 Wadmalac ***** válasza:
86%

Marha nehéz meghúzni a határokat a valódi, igazi értelemmel bíró mozgalmak és a sima divattrenddel futó, de a közösségi média révén globálisan végigsöprő egyéb hasonlók közt.

Gyakorlatilag mind úgy indul, hogy van egy (valamilyen szinten megkérdőjelezhető) morális alapja, aztán, ahogy terjed és sok helyen jelenik meg, a tömegek azt hiszik, hogy ezt valóban muszáj vállra venni és továbbvinni.

Ha nem húzunk egy ilyen határt, hogy csak azokat nézzük, ami valami erkölcsi, globális morális, humanitárius alapon indul, akkor a TikTok BussIt is belefér. :D

2021. szept. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Laposföld hívők, vegánok, paleók...
2021. szept. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Pár éve próbálták beindítani a kerékpárral a munkába mozgalmat, nem nagyon jött be.

Én spec lexartam és betekertem melóba. :D

2021. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Nekem van egy tök jó mozgalmam, a #destroycivilization mozgalom.


Az a lényege, hogy mindent tegyünk meg a civilizáció minél gyorsabb összeomlasztásáért, mert a mad-max világ az tök jó buli, tehát a feladat, hogy elősegítsük az olyan folyamatokat, mint a klímaváltozás, környezetszennyezés, nukleáris háború kirobbanása.

Égessük a szemetet, vásároljunk minél több műanyag-csomagolású terméket, fogyasszunk, ahogy a csövön kifér, álljunk ki a fosszilis üzemanyag felhasználása és fakivágás mellett minden lehetséges fórumon, kommentelés révén próbáljuk élezni a politikai feszültségeket, stb.

Ha valaki nagyon gazdag, akár építhet titkos freon-gyárakat is, és tolhatja egy az egyben ki a légkörbe a cuccot, lobbizhat a kormányzatnál az erdőirtásért, stb.


Egyelőre meglehetősen ismeretlen, tulajdonképpen én vagyok az egyetlen tagja, de mostmár legalább néhányan megismerik, akik elolvassák ezt a választ.

2021. szept. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Laposföld hívők, vegánok, paleók... Ezek nem mozgalmak és örültem volna ha még bövül a lista amiket fel soroltam! Úgy látszik nagyon hiányosak a magyar társadalom ismeretei ezen a téren!
2021. szept. 8. 23:40
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Momentum mozgalom

99 mozgalom

Mindenki Magyarországa Mozgalom

Szikra Mozgalom

Mi Hazánk mozgalom

Jobbik magyarországért mozgalom

MRE Ökogyülekezeti Mozgalom

Hetvenkét Tanítvány Mozgalom

Számoljuk Együtt Mozgalom!

Szomszédok Egymásért Mozgalom

A magyar népi mozgalom

Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom

Európa Mozgalom

Green City - Zöldebb Városokért Mozgalom

Olimpiai mozgalom

Zöld Gerilla mozgalom

Gülen-mozgalom

Kalazancius mozgalom

Black Lives Matter mozgalom

Transzperiféria Mozgalom

Oxford-mozgalom

Élhető Hazánkért Társadalmi Mozgalom

Szabadság mozgalom

Magyar mozgalom


Parancsolj, válogass kedvedre.

2021. szept. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kösz! Még jöhet mik a legkevésbé ismertek? Am ami csak Magyarországon van azt nem kellett volna!
2021. szept. 9. 16:32
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó hát azt nem írtad. Amúgy ez a Gugli első 5 oldalának találatai, ha beírod keresőszónak, hogy mozgalom. Írd be ezt a szót angolul, vagy franciául, vagy spanyolul, és találsz még kismllió másik mozgalmakat is, külföldről.
2021. szept. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem igazán hozza be de lehet rosszul írom be! Érdekelne a legnépszerűbbektől a legbetegebbekig az összes! Ezek a mozgalmak ahogy én sejtem csak a nyugati világokba mennek mivel a többi országban önkényuralom vagy diktatúra van így ott nehezen jöhet létre bár milyen mozgalom! És érdekelne a mozgalom célja is szal hogy miért jött létre!
2021. szept. 24. 12:29
 10/13 Wadmalac ***** válasza:

"Ezek a mozgalmak ahogy én sejtem csak a nyugati világokba mennek mivel a többi országban önkényuralom vagy diktatúra van"

Na ez elég vázlatosra sikerült világkép.


:D


Amúgy amíg nálunk kőkemény kommunizmus-szocializmus volt, annyi mozgalom volt, hogy Dunát lehetett vele rekeszteni.

Az igaz, hogy a nagyját propagandista pártfunkcik találták ki, nem Pista bácsi az esztergagép mellett.

2021. szept. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!