Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valaki fel tudná sorolni az...

Valaki fel tudná sorolni az Árpád-házi szenteket? Ha jól tudom 13 volt, de nem tudom melyik forrásnak lehet hinni.

Figyelt kérdés

Törin úgy tanultam, 13 szent volt az Árpád-háziak közül, most szükségem lenne rájuk név szerint.

[link] ezt a felsorolást találtam, szerintetek mennyire hiteles? itt csak 12-t ír... án tudom rosszul hogy hányan voltak?

Előre is köszönöm a segítséget!



2014. dec. 10. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szentek:

1. Szent István

2. Szent Imre (Szent István fia)

3. Szt. Margit skót királynő, Szt. István leszármazottja

4. Szent László

5. Szent Piroska (Szent László lánya)

6. Prágai Szent Ágnes (III. Béla lánya)

7. Szent Erzsébet (Szent Margit nagynénje)

8. Szent Margit (Szent Erzsébet unokahúga)

9. Szent Kinga (Szent Margit testvére)

10. Toulouse-i Szent Lajos (V. István unokája)


Boldogok:

11. Boldog Jolán (Szent Margit testvére)

12. Boldog Gertrúd (Szent Erzsébet lánya)

....

13. A 12. helyen említett Erzsébet III. András lánya tudtommal még nem szent, de annyi biztos, hogy belépett tössi domonkos apácákhoz.

A domonkos rendben boldogként tisztelik május 6-án, de az Egyház hivatalos eljárást még nem folytatott. Az alábbiakban Árpádházi Boldog Erzsébet -- a tössi apácák szóbeli és írásos hagyományaira épülő -- legendájából következnek részletek.

....

Ha a szenteket, a boldogokat és az egyház szerint nem elismert boldog Erzsébetet összeszámoljuk, azzal meg is van a 13.

....

Lehet, hogy közbesoroltad Szent Hedviget is, Nagy Lajos lányát, de ő nem volt Árpád-házi.

2014. dec. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy Szent Piroskát az ortodox egyház tiszteli szentként.
2014. dec. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
de a katolikus és a görög katolikus is átvették ezt a szentet, így ő három egyház közös szentje.
2014. dec. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ!
2014. dec. 10. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!