Van ennek a diskurzusnak, beszédmódnak, közlési formának, szavajárásnak valami neve tudományosan?

Figyelt kérdés

Az alábbi videóból egy részlet, ami erre nagyon jó példa. De az utcán nagyon sokszor hallok ilyent. Az egész totál érdektelen, értelmetlen és semmi információ tartalma, az utcán ha találkozik két ember, akkor szoktam ilyeneket hallani, hogy elüssék az időt, de ebben az a nagyon fura, hogy ezt beemelték egy podcast-ba és feltették internetre, mintha ez mást is érdekelne. Másrészt azon kívül, hogy tartalmilag értelmetlen és érdektelen, még a beszédstílus is teljesen értelmetlen, ez a mondom, mondta, mondom magamnak, nézem, mondom, stb.


https://www.youtube.com/watch?v=dJppPnb8EPc


4:20-tól:


Egyszer emlékszem beszéltünk Janival erről.

Mentünk, mentem a városba valahol, érted.

Láttalak tudod, még akkor a nem matricás autóval, majd beszélünk róla.

Láttalak, hogy így jössz, tudod.

Nézem, mondom ez Zsozé.

Miér lenne itt?

Hülyeség, meg ilyenek.

És mondtam a Janinak, hogy láttam.

És mondta, hogy ő is látott.

És mit keresnél itt?

Ja, hogy te itt laksz.

Micsoda? Mióta?

Érdekes sztori volt.


Kis elemzés (információ)tartalmilag:

Az egész lényege, hogy Zsozé, akárki is, elköltözött. Ez minden információ, amit egyébként már korábban megtudtunk a podcastba. Az hogy valaki ezt mikor tudta meg és kivel volt akkor, amikor meglátta az utcán, az egész teljesen érdektelen mindenki számára, mégis elmeséli teljesen részletesen, és a végén még azt is mondja, hogy érdekes sztori volt. Mégha érdekes is, hogy ő úgy tudta meg, hogy meglátta, nem lett volna elég ennyit mondani, hogy: "úgy tudtam meg, hogy az utcán megláttalak". Miért kell elmesélni, hogy autóval volt, hogy kivel volt, és hogy korábban nem tudta, miért meséli el a teljes belső monológját??


További szöveg elemzés (formális elemzés), azaz beszédmód:

Miért mondja azt, hogy egyszer emlékszem, nem elég lenne, hogy emlékszem?

Miért kérdez rá, hogy érted (második sorban), debilnek gondolja?

Miért mondja azt, hogy így jössz, miközben nem mutatja, mi az hogy "így"?

És tele van ilyen értelmetlen szavakkal, kifejezésekkel, stb.



2021. szept. 15. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Pfú, a jó élet, szerintem te törődsz ezzel túl sokat.

Csak a külön kérdéseidre válaszolok:


- Miért mondja azt, hogy egyszer emlékszem, nem elég lenne, hogy emlékszem?

"Egyszer emlékszem beszéltünk" Az egyszer a beszéltünkre vonatkozik.


- Miért kérdez rá, hogy érted (második sorban), debilnek gondolja?

Igen, minden bizonnyal. Ez olyan, mint a "Hallod?" - nem, süket vagyok...


- Miért mondja azt, hogy így jössz, miközben nem mutatja, mi az hogy "így"?

"És tele van ilyen értelmetlen szavakkal, kifejezésekkel, stb." Milyen ilyen? Nem mutatod.

2021. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindig érdemes szem előtt tartani, hogy az emberek nem elhanyagolható hányada egyszerűen idióta, aki 10 mondatot nem tudna elmondani egymás után. Közel 320 ezer néző erre a zagyvaságra is kíváncsi volt. A regggeli nevetgélős söpredéket is tömegek hallgatják a rádióban. De a Youtube kicsordul az értékes tartalmaktól, nem kell a hulladékot nézni.
2021. szept. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak belenéztem, mert állandóan feldobta, de nagyon nem értem hogy ezt ki nézi, és mi az értelme, és egyáltalán hogy lehet így beszélni akár a hétköznapi életben is, nemhogy a kamerák előtt. Szörnyű, hogy az emberek támogatnak ilyeneket, hogy vegyenek kamerát és folytassák...
2021. szept. 17. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!