Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Létrejöhet valaha egy olyan...

Létrejöhet valaha egy olyan társadalom mint ami "A szolgálólány meséje"-ben van? Mennyi erre a reális esély?

Figyelt kérdés

Aki nem ismeri, rövid ismertető:


Az Amerikai Egyesült Államok nagy változáson megy keresztül. Első lépésként elbocsátják a nőket a munkahelyükről, majd befagyasztják a bankszámlájukat, és mostantól csak a férjük vagy legközelebbi férfi hozzátartozójuk által férhetnek hozzá a pénzükhöz. A társadalom lázadni kezd a kialakuló új rendszer ellen, de ezt véres lövöldözés követi, és kialakul a fundamentalista teokratikus diktatúra.


A nők helyzete jelentősen megváltozik, mostantól fogva szinte semmilyen joguk nincsen. A bűnös, de termékeny nőket (pl. abortuszon átesettek, házasságtörők, melegek) egyszerű béranyának képezik ki, amit szolgálólánynak neveznek a sorozatban. Elkerülnek olyan családokhoz, melyeknél a feleség képtelen gyermeket szülni, és nekik kell ezt a feladatot elvégezniük. Rendszeres időközönként kötelesek lefeküdni a férjjel, és olyan életet kell élniük, ami a magzatnak kedvez, majd meg kell szülniük a gyermeket. Ha ez megvan, akkor a gyereket azonnal elválasztják biológiai anyjától, és csak annyi időre adják neki vissza, míg a gyereket szoptatja, hogy az életerős legyen.


De sok nő még szolgálólánynak sem jó, mert ők nem képesek gyermeket szülni. Rájuk borzasztó sors vár, és azokra is, akik szembeszállnak a hatalommal.



2021. szept. 16. 22:39
 1/6 anonim válasza:
95%
Afganisztánban talán, az USA-ban nincs rá esély.
2021. szept. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Volt már hasonló kérdés a politika rovatban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__112..


Arra ezt válaszoltam:

"

Kérdező! Veled jól megetették ezt a maszlagot, de ne szégyenkezz! Mikor az 1990-es filmet láttam engem is felborzolt, csak később jöttem rá, hogy ez művészeti alkotásnak álcázott propaganda. Minden kockájából süt a gyűlölet.


*


Ha mégis előállna hasonló helyzet, például a Covid-vakcinák melléhatásaként Európában inkább a matriarchátus felé mozdulna a társadalom. A matriarchátus hatékonyabb megoldása lenne a problémának.


A Vatikán erőteljes anya-kultuszt tolna, és deklarálná, hogy nők is lehetnek egyházfők."

Valakiknek nagyon nem tetszett a véleményem, és jól lepontozták.

Egyetlen szót változtatok a hozzászóláson:

A matriarchátus humánusabb, és hatékonyabb . . . . . .

2021. szept. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem ebbe az irányba halad a világ, szóval abszolút elképzelhetetlen bármi ilyesmi.
2021. szept. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Ez egy rendkívül ostoba sztori. Szerencsére nem nézem, bár elég népszerű amennyire hallottam. A sztori teljesen irreális. Ilyet még Észak-Koreában sem csinálnak, pedig ott sok mindenre képesek.
2021. szept. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es, bármi megtörténhet.

Ha például az emberiség 90%-a kipusztulna, akkor maradék 10%-nak kellene a társadalmat újra felépítenie, és nem feltétlenül ugyanazokkal az alapokkal.

2021. szept. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%
Pont az ellenkező irányba megy az USA. Esélyesebb, hogy a hetro fehér férfiak lesznek elnyomva jelen állás szerint.
2021. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!