Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kínának és a kínai civilizáció...

Kínának és a kínai civilizációnak (hosszú távon) segített vagy inkább ártott a magas fokú centralizáció?

Figyelt kérdés

máj. 21. 11:55
 1/3 hollófernyiges ***** válasza:
70%
Hosszú távon inkább ártott. Bár nyilván jót tett a kultúra és tudomány fejlődésének hogy volt egy császári udvar, amelyik számolatlanul tudta szórni a pénzt fölösleges dolgokra, a kínai (és japán) művészet elég hamar megrekedt és a régi mestereket próbálták ismételni újra és újra. Amíg Európában a görög művészetet a római váltotta, aztán a román, a bizánci, a gótikus, a reneszánsz, a barokk, a neoklasszikus, a romantikus; a keletiek alapvetően ugyanott maradtak kétezer éven át.
máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MDaniel98 ***** válasza:
85%
Valószínűleg ártott. De nem nagyon kell ezért "megvetni" őket, abban a korban mindenki minél nagyobb centralizációt akart, hoggy kordában tudja tartani a nemeseket.
máj. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyilván a centralizáció millió ember halálába került, észak és dél harcába, de utána alapvetően csend volt. Aztán a császári rezsim bukása után elöjött egy csomó hadur, és megint milliók haltak meg. A 2. világháború idejére gyakorlatilag nem volt saját hadseregük, a japánok csak simán partraszálltak minden ellenállás nélkül. Szóval sokrétű a kérdés.
máj. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!