Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kérdőívet hogyan kell, mik...

Kérdőívet hogyan kell, mik alapján elemezni? "A vizsgálat eredményeire, az eredmények több szempont szerinti feldolgozására vagyok kíváncsi. "Ezt írta a szakdolgozat konzulens tanárom. Sosem csináltam még ilyet, pánikolok. A hallássérültekről írok.

Figyelt kérdés
2010. szept. 2. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugi-nyugi.


1. Azért a konzulensed, hogy ha ilyen kérdésed van, akkor meg kérdezd tőle (legalábbis más helyeken így szokás :) )

2. Nehéz úgy válaszolnunk, hogy nem tudjuk pontosan milyen kérdések voltak, de így látatlanban nekem ilyenek jutottak eszembe:


A különböző válaszok egymással hogyan korrelálnak/milyen összefüggésben vannak.

Pl. függnek e a válaszok a válaszadók korától/nemétől/társadalmi helyzetétől...


Stb-stb... ha pánikolsz semmi nem fog eszedbe jutni, de ha nyugodtan végig gondolod, hogy mit akarsz, mire vagy kiváncsi akkor rengeteg dolgot ki lehet találni.

Van gondolom egy csomó adatod.. ötletelj, hogy azokből milyen következtetéseket lehet le vonni...

2010. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne pánikolj. :)

Egy kérdőívet sokféleképpen, sok szempont alapján lehet elemezni.


Kielemezheted az egyes kérdéseknél, hogy a válaszadók hány százaléka mondta ezt, vagy azt, átlagosan melyik véleményből volt a legtöbb, legkevesebb, esetleg ebből következtetéseket vonhatsz le a dolgozatodban majd.


Kereshetsz összefüggéseket az egyes kérdések között, ez az, amit az első válaszadó is írt. Nem tudom, mennyire vagy jártas a statisztikai programokban (pl. SPSS), de azokkal elég könnyű.

Megnézheted, hogy mondjuk bizonyos demográfiai adatok mennyire befolyásolták, hogy x kérdésre mit válaszoltak egyesek (pl. nem, kor). De akár a főbb kérdések közt is kereshetsz összefüggést (pl. aki a 3. kérdésre ezt mondta, az nagy eséllyel a 6. kérdésre meg ezt).


Szakdolgozatnál szerintem fontos, hogy ne csak adatokat lökj oda, hanem értelmezd, elemezd őket, vonj le következtetéseket belőlük a meglévő háttértudás segítségével. Gondolom van hipotézised, akkor megnézheted, hogy mennyiben igazolják, vagy cáfolják az adatok. Plusz azt is érdekes lehet megnézni, hogy a téma szakirodalmi álláspontjával mennyiben egyeznek az eredmények.

2010. szept. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!Igen,van hipotézisem.Megpróbálom az alapján megcsinálni,amit írtatok.Remélem sikerrel járok!
2010. szept. 3. 06:22
 4/5 anonim ***** válasza:

tutira fog így menni! ;-)

egy szociológushallgató!

2010. szept. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vuvuzela, te is? Akkor már ketten vagyunk szociológusok az oldalon. :D
2010. szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!