Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kapitalista kultúrában...

A kapitalista kultúrában (elnézést ha esetleg nem csak abban) a főnöknek joga van “teljesítményfokozó, motiváló” kiabálásra az alkalmazottakra?

Figyelt kérdés

Csak mert nyugati országban is dolgoztam és itt is ugyanúgy kiabálnak mint otthon.


Tehát a kapitalizmusnak nem célja ezt korrigálni, teljesen a szabad piaci elvekre van bízva ki hogyan jár el? Alkalmazott emberi méltósága? Azzal mi lesz?


2021. nov. 5. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Én is nyugati országban dolgozom, de velem itt 8 év alatt még senki sem kiabált (kivéve egyik korábbi munkahelyemet, de ott a zaj miatt mindenki kiabált mindenkivel).

Nem lehet, hogy veled van valami probléma, ha mindenhol kiabálnak veled?

2021. nov. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle kultúrában nem motiváló, főleg nem teljesítményfokozó a kiabálás. Sőt, az nem is kultúra. Ettől még adódnak ilyen helyzetek. Jellemzően vagy a kiabáló ilyen természetű személyiség, vagy akivel kiabálnak, azért teszik, mert úgy látják, a rendelkezésre álló idő elégtelen a megértetésre, meggyőzésre. Egyfajta önkéntelen "siettető" reakció.
2021. nov. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1


Mégis milyen probléma kedves?

Miért szoktak úgy általában kiabálni az emberre drága?

Tehát azt mondod, hogy a kiabálás igenis indokolt ha a szemétje megérdemli?

2021. nov. 5. 16:07
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

"Mégis milyen probléma kedves?"

Nem tudom, te dolgoztál a munkhelyeiden és veled kiabáltak, nem velem.


"Miért szoktak úgy általában kiabálni az emberre drága?"

Nem tudom miért szoktak kiabálni, akik kiabálnak, mert mint írtam, velem sosem kiabáltak.


"Tehát azt mondod, hogy a kiabálás igenis indokolt ha a szemétje megérdemli?"

Miért nevezed magadat szemétnek?

2021. nov. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Miért szoktak úgy általában kiabálni az emberre drága?"

Te írtad, hogy teljesítményfokozó kiabálást végeztek veled, én ebből gondoltam, hogy esetleg a teljesítményeddel nem voltak megelégedve.

2021. nov. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4


Ne forgasd a szavakat drága. Te utaltál arra, hogy mivel veled senki nem kiabál ezért egész biztos, hogy velem van a baj. Elnézést szoktál kérni, hogy élsz? Hm talán azért nem kiabálnak veled? Nem tudom.

Igazából nem tudom milyen vagy, így nem tudhatom miért nem kiabálnak veled. Ahogy te sem tudhatod miért kiabálnak velem. De az sem zárható ki, hogy tök ugyanolyanok vagyunk és egyikünkkel kiabálnak és másikunkkal nem. Egyetértesz kedves?

2021. nov. 5. 16:16
 7/11 A kérdező kommentje:

5


A teljesítményfokozó és motiváló kiabálás szerintem teljesítménytől függetlenül alkalmazva van, mintegy teljesítményromlást megelőző akció. Aztán nem tudom.

2021. nov. 5. 16:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Te utaltál arra, hogy mivel veled senki nem kiabál ezért egész biztos, hogy velem van a baj."

Én nem írtam ilyet, hogy egész biztosan veled van a baj, te forgatod most ki az én szavaimat. De ha tapasztalatom szerint velem sosem kiabáltak, te pedig azt írod, hogy veled mindig, akkor én nem zárnám ki azt a lehetőséget, hogy a te készülékedben lehet valami probléma.


"Igazából nem tudom milyen vagy, így nem tudhatom miért nem kiabálnak veled. Ahogy te sem tudhatod miért kiabálnak velem. De az sem zárható ki, hogy tök ugyanolyanok vagyunk és egyikünkkel kiabálnak és másikunkkal nem. Egyetértesz kedves?"

Tulajdonképpen igen, egyetértek, lehet, hogy így van. Csak a fennálló körülmények alapján erre kevés esélyt látok.

Az én meglátásom szerint annak, hogy valaki kiabál egy másik emberrel, annak többnyire valamilyen előzetes oka szokott lenni. Az emberek általában nem kezdenek el spontán, ok nélkül kiabálni embertársaikkal. Te egyetértesz ezzel, drága?

2021. nov. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"A teljesítményfokozó és motiváló kiabálás szerintem teljesítménytől függetlenül alkalmazva van, mintegy teljesítményromlást megelőző akció."

Mint írtam, velem sosem teljesítményfokozó-kiabáltak, ebből gondolom, hogy tőlem nem várták el, hogy fokozzam a teljesítményemet. Más munkatársaimmal sem hallottam, hogy kiabáltak volna, tehát az ő teljesítményük is rendben volt, úgy gondolom. Ebből következtetek arra, hogy valószínűleg nem teljesítménytől függetlenül alkalmazzák, ha alkalmazzák a teljesítményfokozó-kiabálást.

2021. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8


Egyetértenék ha igaz lenne, igen.


Viszont itt nem csak arról van szó, hogy két ember. De örülök, hogy ilyen kedves és jó környezetben élsz, és ilyent nem láttál még.


Sajnos sokszor van olyan, hogy az emberek kivetkőznek emberi mivoltukból. De ismétlem, mindenkinek azt kívánom, hogy olyan szerencséje legyen az emberekkel mint amilyen neked volt.


Továbbá egy főnök-alkalmazott viszonyra csak nehezen lehet ráfogni, hogy ember és ember közötti viszony. Már csak a hierarchiák miatt is. Minél lejjebb vagy a hierarchiában úgy tűnik emberként is annyival kevesebbet érsz.


De nem akarlak elszomorítani, őszintén örvendek a te tapasztalataidnak.

2021. nov. 5. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!