Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A magabiztosság a társas élet...

A magabiztosság a társas élet kvintesszenciája?

Figyelt kérdés
Tehát ha nem viselkedsz így akkor mindenfélével meggyanusítanak?
2021. nov. 19. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a kérdésed hülyeség!
2021. nov. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1


Értem eddig. Esetleg kifejtenéd?

2021. nov. 19. 19:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
HA nem vagy magabiztos, akkor kevesebb esélyed lehet kapcsolatok kiépítésére, de senki nem fog semmivel meggyanusítani.
2021. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mojjo ***** válasza:
100%
Incel-e vagy?
2021. nov. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4


Nem. De utálom a rituálékat ès előítéleteket. Lásd magad

2021. nov. 19. 20:50
 6/9 Mojjo ***** válasza:
100%

@5: Nem voltam benne biztos, ezért kérdeztem :)

Viszont itt mással lesz baj, nem a magabiztossággal.

2021. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6


Egész pontosan?

2021. nov. 19. 21:41
 8/9 Mojjo ***** válasza:

@7: Nem tudom megmondani sajnos.

Lsd hármas válasz, a magabiztosság hiánya nem okoz olyasmit, mint amit minden bizonnyal tapasztalsz.

Én annyit érzékelek, hogy furcsán kommunikálsz. Nem tudom megfogni, rámutatni, hogy na ez az, főleg nem tudok az okairól nyilatkozni és pláne megoldást kínálni. Ezt esetleg egy pszichológus tudná feltárni, és neki sem egy gyors munka.

2021. nov. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Legalábbis, aki kicsit paranoiás, így gondolhatja (meggyanúsítás).

A magabiztosságot kicsi korodban szerzed meg. A csecsemő, aki amikor felsír, pont azt kapja, amire szükség van. A kicsi, akit dicsérnek és ettől hamarabb kezd járni. Az óránként ezer kérdéssel szüleit gyötrő négyéves, aki vagy választ kap vagy magyarázatot. Az a fiatal, aki egész gyermekkorában úgy érezte, ha jelzett valamit, arra a környezete igénye szerint reagált. Tehát ő jól teljesít. Miért ne lenne magabiztos.


Ám aki nem az (nagyjából a többség) átlagos életet él sikerrel és kudarccal, kételyekkel és bizonyosságokkal, nyilván néha tévednek őt illetően, de hogy módszeresen gyanusítanák, az kizárt.


Viszont vannak okvetetlenkedők, kákán is csomót keresők, és olyanok, akik nem veszik észre vagy rosszul értelmezik a környezet jelzéseit, nos őket általában a társaság nem szereti. Körülbelül úgy, ahogy nem szeretjük az elsózott ételt vagy a rossz utakat. Ha lehet kerüljük a helyzetet, mert kényelmetlenül érezzük magunkat. De gyanúsítás nincs. Ahhoz aktívan kell cselekedni rossz dolgokat, vagy legalábbis olyasmit, amit a környezet kifejezetten utál.

2021. nov. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!