A sors csak matematika?

Figyelt kérdés

Ha rosszat teszel életedben, akkor azt visszakapod, tehát az ellentétek kiegyenlítík egymást, ha rossz ér egy idő után jó fog.

De mi van, ha te cselekszel jót, akkor is rosszat fogsz kapni az élettől? Igaz, hogy a jók szenvednek a legtöbbet és ez "tudományosan" helyes is?


2010. szept. 4. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ennek köze nincs a tudományhoz, mivel az nem ismer el olyasmit, mint a sors, vagy hogy az életlenek lenne valami felsőbbrendő igazsága, ami kiegyenlíti a számlát.
2010. szept. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A sors nem matematika. Sokkal közelebb áll a fizikához, de csak annyiban, hogy minden, ami történik, fizikai valóságban történik.

De egy bizonyos ponton túl már minden kiszámíthatatlan lesz, mert belép a véletlen, mint tényező. Az emberi gondolkodás maga is teljesen kiszámíthatatlan dolog, a cselekedeteiről nem is beszélve.

Ezért sincs előre megírt sors. A jövő mindig mozgásban van.

2010. szept. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Erre van az elmélet, mi szerint ha a világegyetem összes atomjának irányát, energiáját, és pontos helyzetét ismernénk, akkor pontosan ki tudnák számolni, melyik mikor hol lesz :) Ha ez igaz, akkor fizika tényleg, akkor végülis van sors :)
2010. szept. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Erre van az elmélet, mi szerint ha a világegyetem összes atomjának irányát, energiáját, és pontos helyzetét ismernénk, akkor pontosan ki tudnák számolni, melyik mikor hol lesz :)"


Ez az elmélet a newtoni fizikának volt az alaptézise, hogy ha minden tényezőt ismernénk, akkor mindent ki tudnánk számolni.

Azóta viszont tudjuk, hogy a newtoni fizika nem igaz kis méretekben (atomi vagy kisebb szinten), ráadásul a Heisenberg-féle határozatlansági elv alapján nem is tudjuk egyszerre pontosan megfigyelni a részecskék helyét és sebességét.

2010. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Böse ***** válasza:
Noha én is maximálisan realista és szkeptikus típusú ember vagyok, hiszem azt hogy az optimista emberekkel jó, a pesszimista emberekkel pedig rossz dolgok történnek. Talán azzal lehet ezt megmagyarázni hogy aki optimista (vagy "jó" a te szavaiddal) a képes többet küzdeni a céljaiért, ezért tényleg többet szenved, de a végén el is éri amit akar és boldogabb is lesz.
2010. szept. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs előre megírt sors, és nincs semmi, ami kiegyenlítené a számlát ezen a világon. Az emberek szeretik azt hinni, hogy a világ igazságos, de nem az, legalábbis ez a világ nem. Ha kapsz egy pofont, akkor nem biztos, hogy aki a pofont adta, az is fog kapni egy pofont.

Ha a karmában hiszel, akkor az lehet, hogy matematikai módon működik, számszerűsített eredményekkel.

2010. szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hát igazából mondhatjuk matematikának, mert rendszer alapján működik az biztos...de korlátolt elméinkkel nem igazán látjuk még át ezt a bizonyos rendszert. ehhez persze vannak segítségek...amik hozzá is férhetőek. :D


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jing-Jang?
2010. szept. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kérdezni kell, hanem jót cselekedni!

És nem kell méricskélni.


Sokan mondják, hogy én jobban szeretem a szerelmem, mint ő engem, stb...

A szeretetet nem lehet méricskélni. A szeretet vagy van, vagy nincs. Éppen olyan mint a terhesség. Nem lehet valaki csak egy kicsit terhes, vagy jobban terhes. Vagy terhes, vagy nem...

2010. szept. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A matematika egy igen tekintéyes tudomány.

A sors, a végzet, a szabadság-determinizmus kérdései már a személyes hithez tartoznak.


A matematika "mennyiséggel" dolgozik, a sors inkább "minőséggel" - ahogyan megéljük a hitet.


A kettő nem fér őssze, de persze van egy kijátszási lehetőség.

- ha te azt hiszed a sorsról, hogy matematika. (Bár akkor gőződ sincs a matematikáról, de hinni lehet..)

:) Üdv.Sz.

2010. szept. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!