Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a magánhangzók és mássalhan...

Mi a magánhangzók és mássalhangzók közötti különbség akusztikai szempontból?

Figyelt kérdés

Az akusztika fogalmával tisztában vagyok, mármint hogy a hangok észlelésével foglalkozó tudomány.

Viszont magát a különbséget mégsem tudnám megmondani.

Talán a magánhangzók hangosabbak (jobban terjednek a levegő részecskéi között a hanghullámok), mint a mássalhangzók?

Légyszi valaki egy pontos választ!

Köszönöm, menni fog a zöld kéz!



2021. dec. 21. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Ez inkább fonetikai dolog. A mássalhangzók és magánhangzók között a hangképzésben van különbség. Nagyon leegyszerűsítve, a mássalhangzók esetében a szájüregben akadály áll a levegő útjába, míg a magánhangzóknál a levegő szabadon áramlik.
2021. dec. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kössz, ezzel tisztában voltam eddig is.

Én az akusztikai szempontra vagyok kíváncsi!

2021. dec. 21. 14:01
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

A magánhangzók tiszta hangok: 1 vagy 2 frekvencia.

A mássalhangzók zörejek.

2021. dec. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A massalhangzok arra valok, hogy sokfelekeppen tudjal susogni, recsegni, zizegni meg csattogni a szaddal a maganhangzok kiejtese kozben-kozott.
2021. dec. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

A magánhangzók zenei hangoknak tekinthetők, egy alaphanggal és különféle felharmonikusokkal. (Ezek aránya dönti el, melyik hangzóról van szó.) A mássalhangzók vagy zaj jellegű hangok (sziszegő, kattogó hangok, általában a zöngétlen mássalhangzók), vagy összetett burkológörbével rendelkeznek (mint pl. az R).

A zöngés mássalhangzóknál lehetnek kivételek, például a Z hang egy felharmonikusokban gazdag zenei hang. Szóval nehéz éles határt húzni akusztikailag.

2021. dec. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A zenei analógia jó a magánhangzókra! Egy szöveget mgnhngzk nlkl s tdsz rtlmzn, de a beszéd érzelmi értéke a zenei rétegből, a magánhangzókból jön. Pl. azt, hogy "máris megjöttél?" elmondhatod szeretettel, megvetően, rémülten stb. és a magánhanzók zenéjén fog múlni, hogy melyik hatás érvényesül.
2021. dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!