Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egyetértesz ezzel a mondattal?

Egyetértesz ezzel a mondattal?

Figyelt kérdés
"Amit nem tudsz másnak elmagyarázni, azt te sem érted igazán.

2021. dec. 24. 22:02
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Egyéb
25 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Semmi köze a te tudásodhoz. Nekem nagyon nehéz a magyarázás. Előre le kell irnom végiggondolnom.
2021. dec. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Magyarázni a tanár tud.

Érteni pedig a mester érti.

A kettő nem mindig ugyanaz.

2021. dec. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
nem, nem mindeni tud tanitani, de az nem jelenti azt hogy o maga ne ertene
2021. dec. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem igaz.

A legegyszerűbb példa ha szülőknek kell elmagyarázni hogy kell használni bizonyos elektronikus eszközöket, én tudom használni de nekem egy csomó dolog annyira természetes, hogy nem is gondolok rá és sokszor nem tudom nekik elmagyarázni a folyamatát.


De egyetemen is volt egy csomó oktatóm aki mindenféle díjakat nyert abban amiről tanított de nem igazán tudta a dolgot jól elmagyarázni nekünk.

2021. dec. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Van benne igazság, de önmagában nem igaz.


Attól még, hogy tudok integrálni, és értem is a hogyanját, egy 6 éves nem fogja tudni felfogni. Szóval nagyban függ a dolog attól is, hogy kinek kell elmagyarázni.

2021. dec. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
#4 nekem sajnos kozepiskolaban is volt ilyen tanarom. el is baszta az erettsegimet (termeszettudomanyos targy). a mai napig nem ertem miert dolgozik tanarkent, kozoktatasban. 3 diplomas ember, komolyan egy zseni, de tanitani egyszeruen nem tud
2021. dec. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem attól is függ, hogy kinek kellene elmagyarázni (van, aki be van oltva pl. számítógép használata ellen, teljesen digitális analfabéta), és attól is függ, hogy milyen nyelven kellene elmagyaráznom, hogy pl. hogyan alakul ki az eső/esőfelhő. Elmondom neked magyarul, de angolul vagy németül képtelen lennék, megfelelő szókincs hiányában.


Semmi csm csak fekete vagy csak fehér.

2021. dec. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!