A hollandok vagy németek mondhatók általánosságban nyitottabbnak, befogadóbbnak a külföldiek iránt?

Figyelt kérdés
2021. dec. 29. 12:06
 1/6 EagleHUN ***** válasza:
100%
A Hollandok.
2021. dec. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze ők nem feszengenek ezen hogy a magyarok, törökök meg a lengyelek mosogatnak, meg gályáznak a gyárban, de azért nem hívnak át szombat este vacsorázni.
2021. dec. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MDaniel98 ***** válasza:
97%
A hollandok általánosságban véve lazábbak.
2021. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mojjo ***** válasza:
91%

Én mindkét országban éltem, és egyértelműen a németeket mondanám annak.

(Hozzá kell tenni mondjuk, hogy egy egész ország egész lakosságára levetíthető reprezentatív tapasztalatot még így sem lehet szerezni. Aki meg nem élt mindkét helyen, még ennyire sem tudhatja.)

2021. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A németek. Náluk mindenkinek nyitva állt a tábor.
2021. dec. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Mindkét országban éltem több évet.


A hollandok elsőre nyitottabbak, simán elcsevegnek pl liftben, vonaton stb, többet mosolyognak és segítőkészebbek. Viszont mély barátságokat nem szeretnek kialakítani, van hogy egymás között sem. Inkább ilyen baráti köreik vannak ahol mindenki egyenlő, mint 1-2 "legjobb barát" + ismerősök.


A németek elsőre sokkal zártabbak, nem nyitottak a csevegésre, ha egy idegenre rámosolyogsz előbb néz vissza, hogy mi bajod van, minthogy visszamosolyogjon. Viszont ha sikerül egy-kettővel szorosabb kapcsolatot kialakítanod, akkor befogadóak, és igazi barátságokat lehet kötni velük.

2021. dec. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!