Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Amikor színesbőrű emberekkel...

Amikor színesbőrű emberekkel játszatnak el addig fehér filmszerepeket, akkor azzal szerintük mi lesz jobb?

Figyelt kérdés

Nem foglalkoztam ezzel, de eddigi ítéletem szerint ez kicsit "ráolvasás jellegű" próbálkozás az egyenlőtlenségek csökkentésére, hisz azt a gazdasági berendezkedés termeli ki újra és újra. De nyitott vagyok, hogy meggyőzzön, aki hisz ennek működésében. Az alibi négert értem, annak látom is valamennyi értelmét. Ez ennek kiterjesztése lenne, és semmi több? Tehát nem csak hogy pozitív szerepekben, hanem központi szerepekben is láttatni nem fehér szereplőket? Ennyi?

Kösz.


2022. jan. 13. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
liberálisok ego-ja
2022. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Nincs ráolvasás, sőt értelmezés se. Adott egy filmszerep, és eljátssza egy fekete ember. A Hamlet se a fehér emberről szól, hanem egy mentalitásról, amellyel bármelyik ember rendelkezhet.
2022. jan. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszerűen zavaró ez, a néger Boleyn Annáról nem beszélve. De a Vaják sorozatban az arab és fekete "tündék" is érdekes látványt nyújtanak.
2022. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Nekem a fekete Hermione a színdarabban és a fekete Ariel a kis hableány megfilmesítésében amik tényleg olyan na. Hermione még nem is annyira mert színház, oké. De Ariel…

Mindezt úgy, hogy abszolút de semmi rasszizmus nincs bennem, sok kedvenc fekete színészem van, de az ilyesmit túlzóan nyomásgyakorlásnak gondolom és az ember direkt szájába tolásnak az elfogadásról. Vajon lesz fekete hófehérke is?

2022. jan. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Phoney ***** válasza:
100%

Egyrészt, nézőként mindig erőltetettnek tűnik, de a filmgyártás szemszögéből az a legegyszerűbb és legkönnyebb, ha bármilyen szerepet kioszthatsz bármilyen bőrszínű színésznek. (Feltételezve, hogy a rendelkezésre álló színészek egy jó része nem fehér.)


Persze az sem lényegtelen, hogy ha minden fontos szereplő fehér (akármennyire is jó okkal), akkor több idegbeteg fogja szidni a filmet az interneten, és ez valamennyire veszélyes lehet a film népszerűségére (bár az is, hpgyha túltolják a megfelelést). Amikor pár éve kijött egy középkori videojáték, még akkor is meg voltak őrülve egyesek (és többoldalas cikkeket is írtak róla), hogy miért mindenki fehér ebben a náci játékban... 1403-ban Csehországban, pár kilométernyi félreeső vidéken, ahol lehet, hogy ma is mindenki fehér... :) (Cigányok akkor már lehet, hogy pont voltak ott, de nem őket hiányolták.)

2022. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 hollófernyiges ***** válasza:
89%

"Adott egy filmszerep, és eljátssza egy fekete ember"


Ezt majd elhiszem ha mondjuk Fekete Párducot vagy Obamát fehér színésszel játszatják el. Érdekes módon például a Mulan élőszereplős változatában egyetlen fekát sem mertek becastingolni.

2022. jan. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

elvileg a sztereotípiák lebontása

hogy ne az csöpögjön mindenhonnan, hogy a néger alacsonyabbrendű, csak rabszolga/takarító/mellékszereplő stb. lehet, és az értékek képviselői, a kiemelkedő karakterek mindig fehérek

de érezni kell, hol a határ, különben önmaga izzadságszagú paródiája lesz belőle

2022. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat!
2022. jan. 13. 16:04
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg aztán az Oscar-dájnál plusz pont, ha teljesítik a kvótát.
2022. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ezek meg belefernek. Az lenne nalam a durva, ha egy tortenelmi jellegu filmben mondjuk Hitler vagy Robert Edward Lee szerepet jatszana fekete szinesz.
2022. jan. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!