Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A 895-96 körül honfoglaló...

A 895-96 körül honfoglaló magyarok (általánosságban) hogy néztek ki?

Figyelt kérdés
Kb mint előttük 400-500 évvel a Kína környékéről jövő hunok, vagy hasonló?

2022. jan. 18. 19:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Az akkori tavaszi divat a karcsúsított fazonokat részesítette előnyben, amivel jól összeillett a prémszegélyes nemez sapka. Kizárólag lágy, természetes színeket hordtak, kivétel képezett az élénkvörös szattyán hosszúnadrág amit organikusan a nyereg alatt puhított hússal színeztek. Általánosan elterjedtek voltak a különféle hasznos kiegészítők, mint például Lehel kürtje vagy vállra akasztható tegez nyílvesszőkkel.
2022. jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 MDaniel98 ***** válasza:
92%
Az igen valószínűnek tűnik, hogy alacsonyabbak tömzsibbek voltunk a Nyugat-Európaiaknál, és több volt bennünk a mongoloid vonás, elsősorban az ilyen jellegű törzsekkel való folytatólagos érintkezés miatt.
2022. jan. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Genetikailag a volgai tatárokhoz és baskírokhoz álltak a legközelebb, szóval valószínűleg átlagban nagyjából úgy mint ők, de voltak akik genetikailag szinte teljesen európaiak vagy kelet-ázsiaiak voltak. Tehát nagy volt a szórás, a diverzitás is. A szőke, kék szemű emberektől kezdve az erősen mongoloid jellegű egyénekig minden jelen volt. A középmérték az nagyjából azoknak a fentebb említett népeknek a megjelenéséhez hasonlítható akik ma az egykori Magna Hungaria területén élnek, és a honfoglalókhoz hasonlóan olyan 20-40%-ban kelet-ázsiaiak genetikailag.


https://www.youtube.com/watch?v=BJlS-pdu3UE

2022. jan. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Kikopott ugy neztek ki, mint akik rettenetesen ra vannak keszulve arra, hogy hont fognak foglalni.
2022. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 hollófernyiges ***** válasza:
26%

"Genetikailag a volgai tatárokhoz és baskírokhoz álltak a legközelebb"


A baskírok nagyjából a magyar honfoglalás idején, a tatárok meg négyszáz évvel később vándoroltak a Volgához, úgyhogy ez nem túl valószínű.

2022. jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Még egész nagy szerencse, hogy nem a te valószínűségszámításaidra kell alapoznunk hanem születtek tudományos kutatások a témában, és azok állapították meg egzakt természettudományos módszerekkel, hogy a mai volgai tatár illetve a baskír népesség áll legközelebb a honfoglalókhoz. Amit mondtál annak nagyjából annyi értelme van, mintha valaki kijelentené hogy a mai magyar népesség nem állhat a környező népekhez a legközelebb mert a magyarok cc. 1100 éve vándoroltak a Kárpát-Medencébe keletről.

Nyilván viszont sem itt, sem a Volga-Urál vidékén nem történt komplett lakosságcsere, az asszimilálódott korábban ott élő helyi lakosság jelentősen hozzájárult a formálódó csoportok genetikai arculatához. Hogy az etnikum, önelnevezés mennyire félrevezető lehet genetikai eredet tekintetében azt jól szemlélteti, hogy a véleményed szerint 9-10. század környékén odavándorolt baskírok genetikai örökségéhez a kutatások szerint viszonylag jelentős mértékben hozzájárultak a 13. századi török, mongol népességmozgások, míg pont a "négyszáz évvel később" Volgához vándorolt tatárok állnak közelebb genetikailag a korábban ott élő népekhez és mutatják gyengébb jelét egy későbbi középkori genetikai inputnak. De feltehetőleg a nagy számban továbbélő 9-10. századi népesség és a hasonló főkomponensek miatt, mindkettő nagyon jó match a honfoglalók népességhez.

2022. jan. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hollófernyiges ***** válasza:
0%
Nosza, mutasd azokat azokat az egzakt természettudományos módszereket.
2022. jan. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Még nekem van szekunder szégyenérzetem, tudnám mire fel arcoskodsz ha egyrészt még nem is találkoztál ezekkel a kutatásokkal, másrészt semmit nem tudtál a kérdéshez érdemben hozzászólni csak önjelölt fotelprofesszorként beleállsz olyanokba akik próbálnak. :D Szerinted akkor melyik mai népességhez álltak a legközelebb genetikailag, hogy nézhettek ki?


https://www.youtube.com/watch?v=j9VUFgDUZmI


Itt 28. perctől van szó a teljes genom analízis előzetes eredményeiről, amit tudtommal még nem publikáltak.


Itt pedig az apai és anyai leszármazási vonalakról.


[link]


"Composition of the Conqueror paternal lineages is very similar to that of Baskhirs, while their maternal composition was found most similar to Volga Tatars. These modern populations are located next to each other, have similar prehistory and genetic structure derived from the same admixture sources detected in the Conquerors. Moreover it must be noted that Bashkirs were not represented in the mitogenome database while Volga Tatars are missing from our Y-chromosome database due to lack of data, but their N1a distribution is quite similar (Fig. 7), thus mtDNA results are in accord with Y-chromosomal ones."

2022. jan. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 hollófernyiges ***** válasza:
0%
Sejtettem, hogy a Neparáczki Endrére hivatkozol, aki kihozta Káslernek az Árpád-ház baktriai eredetét. Akkor most nézd meg az általad linkelt cikkben az összefoglaló 7. ábrát és látni fogod, hogy a tatárok és baskírok nem valami különálló csoportként szerepelnek rajta, hanem egy nagyobb klád tagjaiként és csak hajszállal vannak közelebb a honfoglaló magyarokhoz, mint az oroszok, az ukránok, a beloruszok és a lengyelek. A helyzet az, hogy ha tisztán ezen cikk alapján kellene meghatározni a honfoglalók hovatartozását, egyértelműen szlávoknak kellene őket mondanunk, esetleg kis török (türk) beütéssel.
2022. jan. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én meg sejtettem, hogy ezt is megszakérted.


A tudományok kategóriában vagyunk, az nem egy tudományos érv hogy fúj Neparáczkizunk egyet, nekem is megvannak a fenntartásaim az egész MKI-s brigáddal szemben. Viszont tudományos berkekből egyszer sem a szekvenálás vagy haplotipizálás során használt eljárási módszerek, vagy a genetikai távolság meghatározásának mikéntje, vagy a felhasznált adatbázisok miatt érte őket kritika. A többdimenziós skálázást sem Neparáczkiék találták ki. A kutatások általunk tárgyalt részét senki sem vitatta szakmai részről, hogy a random gyakoris felhasználó ennek ellenére rásüti ránézésre hogy az nem úgy van, mert csak, meg mert neki nem tetszik azt én sajnos nem tudom figyelembe venni. Jelen ismereteink tükrében a bronzkori vándorlásokról abban sincs semmi extrém, hogy az R1a-z2123 haplocsoport a Pamír vidékéről ered, az már más kérdés hogy valószínűleg akkoriban sehol sem volt még az Árpád-ház. Egyébként az Árpádokéhoz legszorosabban kötődő haplocsoportok szintén Tatárföldön és a Baskír Köztársaságban fordulnak elő a legnagyobb arányban.


Figyelj, én elhiszem hogy lusta vagy olvasni és csak végigpörgetted az ábrákat, de a 7. ábra, de az a kép csak az N1c alcsoportjainak megoszlása alapján helyezi el az egyes populációkat egy PCA koordinátán. A 6. ábra mutatja a távolságokat teljes haplocsoport megoszlás alapján. Azért is másoltam ki neked az idevonatkozó összefoglaló részt, mert feltételeztem nem tudod értelmezni még képek segítségével sem, de nem is várható el, nem neked kell.


"baskírok nem valami különálló csoportként szerepelnek rajta, hanem egy nagyobb klád tagjaiként és"


Alapvetően minden nem izolált mikrocsoport egy nagyobb klád tagjaként fog szerepelni. A bronzkorban Kelet-Európából jelentős népességmozgások történtek Ázsia irányába, a sztyeppövezeten keresztül. Ezt az archaikus, tehát nem "szláv", de a mai északi szláv és balti népek genetikai összetételéhez közel álló komponenst, ettől kezdve változó arányban de minden sztyeppei sőt az erdőövezetben élő népek körében is megtaláljuk. Ebből kifolyólag ezek a csoportok a kelet-európai és kelet-ázsiai, szibériai klaszterek közötti átmenetben térképeződnek. Azzal együtt, hogy nagyon is lehetséges, szinte biztos hogy az Etelközi tartózkodásuk során a honfoglaló törzsek a portyáknál és a rabszolgakereskedelemnél szorosabb kapcsolatba került a szláv törzsekkel. A teljesen európai, és tipikus keleti-európai haplocsoportokat hordozó egyének lehettek Etelközben csatlakozott elemek, akár betagozódott szlávok is. De ezek az összességében 20-40% kelet-ázsiai eredetű komponenssel rendelkező személyek (nekünk végső soron a teljes genom analízis a leginformatívabb), egyáltalán nem jellemezhetők úgy mint "szlávok esetleg egy kis türk beütéssel". Abba már nem megyek bele, hogy egy ilyen mondatnak alapvetően miért nincs egyébként sem semmi értelme.


Nem tudom mennyire sikerült érthetően magyaráznom, ha nem akkor sem akarok több időt erre szánni azt tudom tanácsolni nem kell olyanokhoz hozzászólni amiről semmi ismereted sincs. Talán ez ebből a legfontosabb lecke. A további hozzászólásaid válasz nélkül jelentem mert a kérdéshez továbbra sem tettél hozzá érdemben, csak színvonaltalanul, érvek nélkül vitázol. Nem tudtuk meg szerinted (és mire alapozva) akkor végülis kikhez álltak legközelebb genetikailag a honfoglalók, és hogy nézhettek ki.


Erre írtam hogy jelenlegi ismereteink szerint genetikailag legközelebb a baskírok és tatárok álltak hozzájuk, és mivel nem sok baskírt meg tatárt látunk nap mint nap, hoztam egy példát hogy a genetikailag hozzájuk legközelebb álló europo-mongoloid jellegű egyének hogyan is néznek ki, ez nem jelenti azt hogy pont úgy néztek ki de lehet egy kiindulópont arra hogy milyen embereket is képzeljünk el arcvonások tekintetében. Mert szerintem a legtöbben csak annyit hallanak hogy tömzsi meg, keskenyszemű aztán végül ez alapján nem tudjuk mit is kell elképzelni.


https://www.youtube.com/watch?v=QaaTcii0LfI


https://www.youtube.com/watch?v=t3JeMN3DhzI


https://www.youtube.com/watch?v=eIQBa3WSurs

2022. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!