Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mik a legmeghökkentőbb dolgok...

Mik a legmeghökkentőbb dolgok abban ahogy működik a közösségi média?

Figyelt kérdés
2022. jan. 25. 03:05
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a Wikipédia a csoda, nem nagyon értem, hogy a trollok, hogyan nem tudják tönkretenni az egészet.
2022. jan. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

#1

A wikipédiát nem lehet csak úgy szerkesztgetni.

Egy szerkesztés előtt szoktak kisebb átbeszélések lenni

2022. jan. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Próbáld meg. Néhány kivétellel minden oldal tetején ott az az oldal szerkesztése fül. Bárki szerkesztheti. Az más kérdés, hogy vannak járőrök, akik az annonok és a kezdők szerkesztéseit átnézi.


#1 (egy járőr)

2022. jan. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MDaniel98 ***** válasza:
75%
2022. jan. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a legmeghökkentőbb (már vagy 10 éve), hogy a Google a keresési találataidat figyeli, és ha hagyod alapbeállításon, akkor a te érdeklődési körödnek megfelelően optimalizálja a találatokat. Szóval fokozatosan bezár a saját hülyeségedbe. Ha kis kezdő konteós voltál, akkor később már a valódi híreket nem is listázza, csak a gyíkemberes találatokat tolja eléd például.
2022. jan. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Igen, ez a manipuláció egyik fontos esete. És aki meg akarja érteni, mitől romlik a politika minősége, a hírszerkesztésé, sőt, valójában mindené, annak ezt kell megértenie. Ettől már csak a megosztók vannak lejjebb, igaz viszont, hogy nagyon lejjebb. Az a csalók, rágalmazók és nagy haszonszerzések igazi paradicsoma.


Ezek a cégek a nagy adatok mindenhatóságát bálványozzák, eladják befolyásoló szervezeteknek, kormányoknak, mindenkinek, aki fizet. Néha látványosan pofára esnek, mint pár éve a Google is. Ennek az az oka, hogy a jó statisztika, a megbízható szabály és adat nem a nagy tömegből jön, hanem annak jól szervezett szerkezetéből. Amihez kevesen értenek. Ma megrendelésre bármiről lehet "minőségi", "cáfolhatatlan" eredményt produkálni. Mondjuk a Facebook kihozza, hogy az áprilisi választáson a Fidesz nyer 90%-kal. Alátámasztja száz oldalon, ötezer grafikonnal, elemzéssel, ember legyen a talpán, aki két hónap alatt bele tud kötni. Másnap pedig kihozza ugyanezt az ellenzékről. Természetesen mintaszerűen alátámasztva, beleköthetetlenül. Melyik igaz? Egyik se. Sejtjük, de bizonyítani nem tudjuk. Persze nagy apparátussal fél év alatt minden hamisságról lehull a lepel. Csakhogy! Ki tud összeszedni ilyen apparátust, de legfőképp, kit érdekel a dolog április negyedikén? Hiszen akkor ott a valós tény! És ez látványos, értjük, de azt a millió trükköt, aminek bedőlünk, azt persze nem hisszük. Nem is derül rá fény, mert mire kibogozná valaki, elévül, és külnöben is,addigra más lesz az érdekes.


Ja a kérdésre! Nyilván sokaknak ez elég megdöbbentő. De sajnos a való világ törvénye. Nem az ember alkotta, csak használja.

2022. jan. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hogy mennyire áttevődött az elsődleges kommunikáció ezekbe. S mennyire szegényíti a kommunikációt, és hogy mennyire nem számítottunk rá, hogy a fiatalokat ezt hogy át fogja alakítani. Hogy chatben vallanak szerelmet, pl. Mi lesz ebből, kérem? :-) :-O

A Wikipédiát valóban szabadon lehet szerkeszteni, (és amúgy imádom) sok bajuk, dolguk is van a helyreállításon dolgozóknak a vandálokkal.

2022. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Egy szerkesztés előtt szoktak kisebb átbeszélések lenni"

:)))) Még magammal se beszélem át, nem hogy másokkal. :))) Csak szerkesztgetem, ha épp olyanom van: helyesírási hibákat, rosszul megfogalmazott részeket írogatok át, vagy kiegészítek egy-egy szócikket, ha szembe jön valami adat és épp ráérek.

2022. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok igazság van feljebb, jó látni, hogy nem mindenki tökkelütött. :)


Ami számomra a legmeglepőbb, hogy a nyilvánvaló hátrányok és ártalmak ellenére még mindig kitart ez az egész. Jó pár éve nyilvános már, hogy a FB fejlesztése során a like funkció megalkotásának vezérmotívuma az volt, hogy dopaminfüggőséget alakítson ki a felhasználókban. Ennek ellenére a média az első perctől ünnepelte a FB-ot, és a szép és új világról áradozott. Érdemes visszaolvasni.


Mint oly sokszor, az orrunk előtt volt az igazság, de csak kevesen vették észre.


Azóta teljesen evidens lett, hogy a bolygó gyagyábbik fele ingyen dolgozik a "közösségi" médiának: ír, fotóz, videózik, posztol, azaz tartalmat készít, és csupán a saját teste által termelt dopamint kapja fizetségül. Ez olyan alapelvvé vált, amit ma már alig kérdőjelez meg valaki. És ezen a trükkön lovagolva a FB és utódai szépen leuralta a világot, gyarmatosítva a médiapiacot, a reklámpiacot de leginkább az elménket. És ha ezt átlátod és ki mered mondani, akkor már nem a cégek "büntetnek meg", hanem a rabszolgaként tartott felhasználók.

2022. febr. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!