Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha én mondjuk elvileg egy...

Ha én mondjuk elvileg egy zseni vagyok, és mindent máshogy látok, van értelme élnem?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk azt látnám, hogy az egész emberiség egy narkózisban van, mert fogalmuk sincs, miért élnek, hova tartanak, nincsenek "felébredve" nem találnám a helyemet sehol sem, mert érzem, hogy rosszindulatú és nem intelligens emberekből túl sok van és nyilvánvalóan túlerőben vannak... egyszóval ha hiába tudnám, hogy igazam van, mégis egyedül lennék... akkor lenne értelme életben maradni?

Hangsúlyozom ez most pusztán elméleti kérdés. (nem azt állítom, hogy én vagyok a zseni)


2010. szept. 10. 22:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%
Én zseni vagyok és tudom, hogy nincs is sok értelme küzdeni valamiért, kivétel a szerelem, szóval ha egyvalami megéri, akkor az!
2010. szept. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss! Ha zseni vagy, hogy lehet ilyen világnézeted? Két dologból sem tetszik: 1., hogy a zseninek ennél intelligensebbnek kell lennie, 2.: köztudott, hogy a zseni 10% zsenialitás, 90% szorgalom. A szorgalom pedig egyfajta küzdés nem? Szóval, ha zseni vagy, akkor miért gondolkodsz így, és hogy jutottál el a zsenik szintjére küzdelem nélkül?
2010. szept. 10. 22:20
 3/25 anonim ***** válasza:
57%
Végülis leírtad a lényeget. Hiába vagy zseni meg tehetséges, ha nem kapsz lehetőséget vagy ha elnyomnak. Most az hogy neked mit jelent az élet értelme azt nem tudom. Mindenkinek más.
2010. szept. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Szerintem a zsenik életének van igazán értelme. Ha elég zsenit tudsz magad köré gyűjteni, akkor pedig nagy dolgokat vihetsz véghez.


Ennyire nagy dolgokat nem hiszem:

[link]

de azért nagyokat.

2010. szept. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Harrr ***** válasza:
84%
Sok zsenit haláluk után fedeztek fel. Meghaladták a korukat, a világnak idő kellett a felismeréshez. Ez már csak ilyen :P
2010. szept. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
...vagyis értelmetlen az életük?
2010. szept. 10. 23:10
 7/25 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Mert ők tudják, hogy éppen az ő életüknek van értelme. Ha erről valóban meg vannak győződve, akkor meg lesz@rják a többieket.
2010. szept. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Silber ***** válasza:
73%

"nem azt állítom, hogy én vagyok a zseni"

Ennek ellenére E/2-ben beszélnék továbbra is. Attól hogy te máképp fogsz fel valamit, még nem leszel zseni. Az ilyen embereket neveszik általában művészlelkeknek, és egyre több található belőlük. Természetesen a híres öngyilkosok listája tömve van írókkal, költőkket, különböző emocionális és "meg nem értett" emberekkel. Ha öngyilkos akarsz lenni, mérlegelj. De én azért keresnék valami társaságot, mert ez eléggé a "segítséget kérek" fázisa már. Keress társaságot, akármilyen kicsi is a közös érdeklődési körötök. Még neten keresztül a legkönnyebb.

Visszatérve a kérdéshez... Nem kell beilleszkednie annak a társadalomba, aki nem szeretne. Lehet tevékenykedni egyedül is. Sokan voltak, akik önmaguk "szórakoztatására" dolgoztak valamin, és semmiféle ellenszolgáltatást nem vártak érte cserébe (lásd az orosz különczsenit, Dr. Grigorij Perelmant).

2010. szept. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Talald meg az eleted ertelmet!

Nagyon jol megfogalmaztad, de amikor felfedezed a benned rejlo tudast, akkor mar lesz ertelme az eletednek, es boldogan fogsz elni!

2010. szept. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Harrr ***** válasza:
73%
Az élet sosem értelmetlen. Mindenki jó valaminek. Ha másnak nem is, rossz példának bárki jó lehet :D
2010. szept. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!