Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A fasizmus-, illetve nemzetisz...

A fasizmus-, illetve nemzetiszocializmus (avagy nácizmus, hitlerizmus) eszmeisége lejáratódott annyira, hogy az emberiségnek a jövőben nem kell ezekhez hasonló politikai és társadalmi berendezkedéstől tartania?

Figyelt kérdés

2022. febr. 11. 16:47
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
18 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatjuk, mi lesz évszázadok múlva. Annyi biztos, hogy a történelemben időnként lezajlanak hasonló folyamatok egymás után, ha bizonyos törvényszerűségek fennállnak, amelyek hasonló irányokba terelik az eseményeket.
2022. febr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Azt nyilván tudod, hogy a diktatúra, a nacionalizmus, a soinizmus, de még a fasizmus és a nácizmus között sincs egyenlőségjel.

A fasizmus a latin fasces szóból ered, ami az ókori Rómában a lictorok hatalmi jelképe volt, rőzsekötegben a bárd és Mussolini kedvenc ideáját jelképezi az újkorban, hogy fel akarta a Római Birodalmat támasztani.

A hitleri nemzetiszocializmusnak vannak külön sajátosságai, de persze mindezekben a fogalmakban vannak hasonló jellegű ideológiák, kétség kívül lehet találni átfedést is.

Nagyjából ez válasz is a kérdésre, mert valószínűleg pontosan ugyanolyan ideológia már nem fog újra megjelenni, de jellegileg bizonyos szempontból hasonló viszont igen, az inga lendül jobbra, balra, ahogy az emberek politikai beállítottsága is, amelyet sok körülmény alakít és azok a társadalmi folyamatok, amelyek a jövőben lezajlanak, ma még csak sejthetőek, mert nyomokban már nyilván megjelennek.

Én lehetségesnek tartom, hogy a jöváben az egyre nagyobb mértékű túlnépesedés okozhat majd komoly problémát, amelyek közvetlenül, vagy közvetve is társadalmi, ideológiai feszültségeket okozhatnak, mert például az, hogy a homoszexualitás mára elveszti pejoratív jellegét, a liberalizmuson kívül lehetséges, hogy a túlnépesedésnek is köszönhető, mert külön jó, ha párkapcsolatból nem születik utód és ez a jövőben feltehetően még erősödni is fog. Komoly változások forrása lehet a vallásosság csökkenése, illetve toleránsabbá válása, ami a kereszténységre jellemző és kérdés, hogy más vallások milyen irányban változnak, például az Iszlám, mert az is meghatározó jelentőséggel bírhat.

Szerintem konkrétan kellene rákérdezned, mi is érdekel valójában, arra esetleg tudnánk valamilyen választ megkockáztatni.

Mondjuk ha speciel az érdekelne, hogy lehetséges e a jövőben néger, vagy zsidóüldözés, arra meg mernék választ kockáztatni, az első maguktól a négerektől függ, mert szerintem újabban ők a hajlamosabbak túltolni a saját érdekérvényesítésüket, bár annyira nem ismerem az USA állapotait, hogy ezt biztosan állítsam, a másik esetben meg az Iszlám radikalizálódása lehet konfrontáció forrása, amely biztosan összefügghet azzal a körülménnyel, hogy Izrael mohamedán államokkal van körülvéve és a vallási, politikai, gazdasági ellentétek generálhatnak komoly konfrontációt, illetve felerősíthetik a meglevőket.

A társadalmi érdekek megszülik a hozzávaló ideológiákat, de nem a régi mintákra, hiszen a világ változik és mi változunk vele, így én azt biztosra veszem, hogy ugyanúgy már nem fognak történni a dolgok, ahogyan megtörténtek, de ettől függetlenül hasonló jellegű eszmék színre léphetnek, mint amilyenek a kérdésben szerepelnek.

2022. febr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MDaniel98 ***** válasza:
Ezek nyilván csak feltételezések és nem tudhatjuk biztosra, de egy európai nagyobb nemzet esetében szerintem mindenki mindent megtenne ami a hatalmában áll, hogy ilyen szélsőséges csoportokat ne engedjen tartósan a hatalom közélébe, vagy egyáltalán hagyja, hogy hatalomra kerüljön különösen akkor, ha az adott párt instabilnak tűnik és a nemzetnek vannak komoly tömegpusztításra is alkalmas fegyverei, persze autoriter jellegű vezetése lehet még mindig egy ilyen országnak is, de az autoriterek nem mindig fasiszták, nácik, lehetnek kommunisták vagy egyszerűen csak populisták is.
2022. febr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az USA-ban és Európában, de még a világ többi részén is sok olyan ember él, aki a nácizmus eszméjében hisz. Ezt pedig folyamatosan adhatja tovább.
2022. febr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy lessz még egy 3. Birodalom kitudja vagyis hogy 4. Vagy egy hitleréhez nagyon hasonló gondolkodású ember ezzel eggyütt megismétlődhet a 20. Század történelme. Alapból rengeteg fasiszta szervezet van ha jól tudom tán MZP támogatni akart fasisztákat is vagy franc tudja mi volt már nem annyira követem mostanába
2022. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A fasizmus-, illetve nemzetiszocializmus (avagy nácizmus, hitlerizmus)"


Azt tudjuk hogy ez az ideológia nem ölt meg annyi Zsidót, mint a kommunista ideológia mint embert?

2022. júl. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!