Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A 20. század szélsőjobboldali...

A 20. század szélsőjobboldali ideológiáinak (fasizmus, nácizmus, sovinizmus) van jövője a 21. század egyre globalizálódóbb Világában?

Figyelt kérdés

2022. márc. 2. 14:48
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
18 szavazat
 1/3 A nagy Levin ***** válasza:
58%
Ezeknek az ideológiáknak nincs helye, ettől függetlenül felerősödhetnek itt-ott.
2022. márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont ezek és nem pont úgy, ahogyan régen volt, de ezekhez hasonló, talán még el sem nevezett érzések, viselkedésformák, gondolatok, amelyek kezdenek ideológiai formákat ölteni, azok erősen jelen vannak.

Ide tartozik a cigányozás, ami aligha szűnik meg, vagy az Iszlám állam valláson alapuló gyaurgyűlölete, amely akár öngyilkos terrorista akciók formájában is megnyilvánul és ugye ezeknek az ellentéte is, mert a cigányok is kikezdhetik a nem cigányokat, ahol ők vannak többségben és az arabok, vagy egyáltalán a muszlimok felé is megnyilvánulhat utálat, főleg akik már megtapasztaltak a környékükön korábbi terrorista akciót.

A palesztin-Izraeli konfliktusban már öröklődik az utálat, vagy a BLM mozgalom is mutatja, hogy a feketékkel sincs minden rendben, mert különben nem létezne ez az összefogás és a magyar pedotörvényről majd kiderül hamarosan, hogy mekkora támogatottsága van, illetve a homoszexualitás elutasítása milyen mértékű, mert azt mindenki tudja, hogy kicsit arról is szól a népszavazás.

A múlt öröksége is tombol. Hollandiában németül próbáltam kommunikálni, de senki nem akarta érteni, amit mondtam, a kávét elém lökték, a fiatalok hangosan gúnyolódtak rajtam, úgy, hogy én is halljam, sorra értek a kisebb, nagyobb atrocitások, de csak addig, amíg meg nem tudták, hogy magyar vagyok valójában, egy idő múlva azzal kezdtem, akkor mindenki roppant barátságos lett, mintha kicserélték volna őket, ennyire rühellik a németeket.

Hasonlít ehhez a lengyelek ádáz oroszgyűlölete is és a Balkánon sem csitult még el a délszláv háború, mellesleg a migránsok elleni felzúdulás egyre nagyobb.

Én a liberális túlzást is ugyanolyan rossznak tartom, a pozitív diszkriminációnak is megvannak a negatívumai, teszem azt egy néger csavargót a lelkes emberbarátok tejben-vajban fürösztenek, de ha rápillant egy borzasztó helyzetben lévő magyar hajléktalanra, akkor simán közömbös marad, ezek sorra halnak meg az utcán, de nem csökken a számuk, mindig tízezrével vannak, egyre újabbak keletkeznek, ami rendszerszintű hibára utal, de erre véletlenül sem érzékeny senki, csak az afrikai csövesek sorsa izgatja őket, olyannyira, hogy nem is marad erőforrás szinte arra, ami a mi dolgunk lenne, a saját szegényeink sorsának az enyhítésére és ez a hihetetlen könyörtelenség mutatja, hogy mennyire káros azoknak a túlzott támogatása, akikhez valójában semmi közünk.

Azt is be kell vallani, hogy az inga lendül jobbra, balra, a neonácik is felerősödnek, vagy a szélsőbalos kommunisták is jelen vannak, azt nem tudom, mert ezeket alig ismerem, hogy mennyit változtak, vagy mit szűrtek le a múlt tanulságából, mert valami apró változás bizonyára van mindenhol.

Bekábítani pedig mindenkit be lehet, a média hatalmas úr. Jelenleg például minden eseményt csak az ukránok szemszögéből látunk, az oroszok eleve el vannak ítélve, pedig még a gyilkosokat is meghallgatják a bíróságon, de ugye az USA háborúiban , Líbiában, Irakban, Afganisztánban meg egyetlen óvóhelyen rettegő civilt sem lehetett látni, ott meg mindent az amerikaiak szemszögéből zúdított ránk a sajtó. Nem azért írom ezt, mert az oroszok barátja lennék, csak azt akarom érzékeltetni, hogy senki nem veszi észre, hogy kábítják, senki nem igényli a tájékoztatásban a pártatlanságot, de még annak a halvány látszatát sem, így pedig ezzel minden lehetségessé válik, a közvélemény olyan könnyedén formálható, hogy az döbbenetes.

2022. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 MDaniel98 ***** válasza:
Nem hiszem, már elég erős stigma van rajtuk, ahhoz, hogy ezek a meglehetősen szélsőséges nézetek tért nyerjenek, a világot megrázó változásoknak kellene megtörténnie, és nem a jó irányba.
2022. márc. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!