Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Manapság (a 21. században)...

Manapság (a 21. században) minden olyan ideológia, ami a kollektivizmust helyezi előtérbe az individualizmussal szemben (ami nagyban jellemezte a 20. század történelmét), az bukásra van ítélve/zsákutcát jelent?

Figyelt kérdés

2022. márc. 16. 19:20
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
10 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
A kollektivizmust homogén kérdéskörben nem lehet vizsgálni életképesség és tartósság szempontjából sem. Az intézményi kollektivizmus tartós, ezzel szemben a kollektivizmus nem. De az individualizmus sem tekinthető életképesnek. Minden az arányokon múlik az adott, vizsgált társadalom alkotóinak gazdasági erején, keresztül. Bonyolult gazdasági, ideológiai, populációs összefüggések "kicsomagolását" igényli a kérdés megválaszolása. Körülnézve a világban izmusok és ideológiák legkülonbözőbb változatai léteznek.
2022. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MDaniel98 ***** válasza:
58%
Nem feltétlenül szerintem csak az van, hogy a kollektivista világszemlélet mostanában annyira nem népszerű.
2022. márc. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

A világ bonyolult. És nem egyszerűsíthető le úgy, hogy kizárólagosan ez vagy az. Az egysíkúság nem életképes, a sokszínűség nemcsak az életképesség alapja, de kellemes is annak, akik képes felfogni. Azonban a sokszínűséghez tartozik egy másik fontos fogalom, az egyensúly. Itt is ennek van alapvető szerepe.

Vannak dolgok, vannak folyamatok, ahol a kollektív (közösségi) gondolkodás és érdek érvényesülése az optimális, sőt, az egyedül járható út (ellenkező esetben a káosz nem fog késlekedni). Ugyanakkor más helyzetekben au individuális (egyéni) érdek érvényesítése az alapja a létezésnek.

Országot közösségi szemlélet nélkül nem lehet vezetni. A vezetési módszertan számos eleme kizárólag a kollektivista (közösségi) szemlélettel kezelhető. Különben az ország drasztikusan lemarad, sőt, elmaradott lesz.

Embert individualista szemlélet nélkül nem lehet motiválni. Erről szól az emberi jogok chartája. Ennek az az egyszerű oka, hogy az embernek van én(ön) tudata. Enélkül egy ország csődbe jut előbb utóbb.

Az igazi művészet e két szemlélet egyensúlyának megteremtése, annak megítélése, mikor melyiknek van elsőbbsége a másikhoz képest. Ez a jó, kényelmes és boldog élet titka.

2022. márc. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3# Tisztán és érthetően írtad meg a választ. "Értelmet nyert" a kérdés kiteljesedett az én válaszom is. Grt!
2022. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!