Isti22 kérdése:

Miért ne lehetne minden élőlényt civilizálni és kiterjeszteni a jogokat?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha rossz kategória.


Természetesen azt értem, hogy egy állat messze nincs azon az értelmi színvonalon, mint egy ember, de azért elég sok ember sincs azon a szinten, mint egy normális ember, ennek ellenére velük sem bánunk úgy, mint az állatokkal.


Szerintem a mai fejlettségünk mellett egyáltalán nem lenne lehetetlen az állatokra is kiterjeszteni az alapvető emberi jogokat, biztosítani, hogy ne legyenek gyilkosságok, kapjanak egy alapfokú képzést/nevelést, egészségügyi ellátást és indokolt esetben szociális ellátást.


Tudom, hogy ez elsőre abszurdnak hangozhat, de szerintem megoldható lenne és erkölcsileg indokolható. Mondjuk első körben az euarchontoglires szintjén, aztán akár tovább.


2022. márc. 25. 11:38
A kérdező szavazást indított:
belátom az erkölcsi helyességét, de nem támogatom, mert...
nem látom be az erkölcsi helyességét sem, mert...
korán kezdted az alapozást báttya
24 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
És ha az a kutya mégis megöl mondjuk egy macskát, akkor ki lesz böribe küldve, a kutya, vagy a gazdája?
2022. márc. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
A kutya.
2022. márc. 25. 11:46
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Belegondoltál, hogy a ragadózók más álatokat esznek? Akkor, hogy is működne az, hogy ők is jól lakjanak, és egy állat se haljon meg, ne legyen "meggyilkolva"?
2022. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
#2, és annak mi értelme lenne? Mondjuk három évre bezárni egy kutyát gyilkosságért? Mit tanulna belőle, milyen haszna lenne ennek a kutya vagy a társadalom szempontjából?
2022. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

ma 11:46


Első körben még csak általánosítva a majmok kerülnének ebbe a körbe, a haszonállatokat továbbra is levágnánk, később meg már lesz biztos műhús vagy valami.


ma 11:51


Jó, hát akkor nem börtön lenne, csak végleges elkülönítés, hogy legközelebb ne árthasson macskáknak. Vagy elaltatás. Ez részletkérdés, ki lehet dolgozni, az elv a kérdés.

2022. márc. 25. 12:05
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

"Jó, hát akkor nem börtön lenne, csak végleges elkülönítés"

Mi a kettő közt a különbség?


"Vagy elaltatás."

Tehát lenne halálbüntetés is? Egy olyan dologért, ami a ragadozó állatok tulajdonképpen létszükséglete?


"Első körben még csak általánosítva a majmok kerülnének ebbe a körbe, a haszonállatokat továbbra is levágnánk"

Miért rendelkeznének a majmok több joggal, mint a haszonállatok? Csak nem azért, mert mi emberek az egyiket megesszük, a másikat meg nem? Így köszönjük meg a haszonállatoknak azt, hogy hasznosak számunkra?

2022. márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban, hogy egy állat se a jogiat, se a kötelességeit nem képes felfogni, így az egész ötlet egy f.szság.
2022. márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Ateista vagyok, de az ilyen kérdéseknél mindig felkiáltok hangosan, hogy Istenem! Hogy lehet vki ennyire buta?! Ne haragudj, de 5-6 éves gyerekek kinevetnének a kérdésed miatt.
2022. márc. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

ma 12:16


Nem lenne létszükséglete a vadászat, hiszen kapna enni. Az állatkerti majmok sem vadásznak.


Ahogy írtam, fokozatosan lehetne bevezetni a dolgot, első körben jöhetnek a majmok, aztán majd a többi élőlény is. Az embernél sem egyszerre kapta meg mindenki az alapvető jogokat.


ma 13:12


Ahogy egy csecsemő sem, mégsem rakjuk ki őket a dzsungelbe.


ma 13:47


Érvelni is tudsz vagy személyeskedni?

2022. márc. 25. 14:46
 10/29 anonim ***** válasza:
2022. márc. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!