Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha tényekből logikusan le...

U. Xorter kérdése:

Ha tényekből logikusan le lehet vezetni a zeitgeist értékrendjével ellentétes következtetéseket, akkor nem elég erős a valóság logikája, nem?

Figyelt kérdés

Vagy a zeitgeisttel van a baj?

Vagy a "tények" alól lóg ki a lóláb?



2022. márc. 29. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Ez a 3 részes dokumentumfilm nagyon jól bemutatta sok embernek, hogy milyen háttérben működő politikai erők vannak, amiket a nagy többség nem ismerne, ha lenne pár önfeláldozó újságíró,vagy kormánykritikus aki ne rántaná a leplet néha az ilyenekről.
2022. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
#1 - hibásan fogalmaztál, de amúgy érteni vélem a mondanivalódat, és egyetértek a Zeitgeist filmek üzenetével.
2022. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#mindenki, zeitgeist alatt nem a mozgalmat vagy a mozgalom által gyártott filmeket értettem, hanem a szó eredeti jelentését: korszellemet, csak próbáltam igényesen kifejezni magam.
2022. márc. 29. 21:56
 4/5 anonim ***** válasza:
25%

Ja - akkor már értem. A tényekből logikusan csak az következik, hogy s@ggfejek elnyomása alatt élünk. Hamis életszemléletet plántálnak a társadalom tagjaiba, ezért értelemszerűen tenni kell ez ellen valamit!


(Most Ukrajnában megy a buli, tehát már elkezdődött egy komolyabb újrarendezési folyamat.)

2022. márc. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Az, hogy a korszellemmel ellentétesen történik valami nem jelenti azt, hogy hibás a korszellemről alkotott elképzelésünk, kivételek mindig akadnak.
2022. márc. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!