Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van az, hogy sok kifejez...

Miért van az, hogy sok kifejezetten intelligens ember egyben olyan fura, különc, dilis egy átlagos ember szemével nézve? Vagyis akit hülyének, bolondnak nézünk átlagfeletti intelligenciával rendelkező fura szerzet sokszor, sőt mentálisan elmebajos.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 4. 23:25
 1/6 Z003 ***** válasza:
100%
Mert normálisnak azt látjuk amiből a legtöbb van, vagyis az a norma. Ha valami ettől eltér az természetünkből adódóan furának fogjuk látni. Illetve a nagyon intelligens emberek máshogy is gondolkodnak abból adódva hogy intelligensek, amit mi külső szemlélőként irracionálisnak vagy értelmetlennek látunk.
2022. ápr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert a kiemelkedően magas intelligenciával rendelkező emberek egy része nagyon szeret azzal a területtel foglalkozni ami érdekli őt, és lényegesen kevesebbet foglalkozik azzal, hogy a környezete, hogyan ítéli meg, ezért tűnhet úgy hogy olyan dolgokat csinál amit a többség különcnek tart.
2022. ápr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Faterom a Tudományos Akadémia matematikus kutatója volt, én viszont csak egy hétköznapi bankár-irodista vagyok.

Az öreg kattant, teljesen sztereotipikusan, ahogy a kérdésben szerepel. Én így személyes érintettként azt is lehetséges oknak tartom, hogy ezek az emberek sokkal kreatívabbak, és gyakrabban találnak rendkívüli, új megoldást egy hétköznapi problémára, ami a külső szemlélő számára, aki csak a dobozon belül képes gondolkodni meglepő, gusztustalan és furcsa lehet.

Ebből születnek baromi jó ötletek (nyilván, ez a motorja a fejlődésnek), de mivel az ilyen szerencsés emberek valahol tisztában vannak a képességeikkel, sokkal önfejűbbek lehetnek, és nehezebb lehet meggyőzni őket arról, hogy amit csinálnak, helytelen, így vehetnek fel furcsa, kellemetlen szokásokat. Szerintem ez az egyik oka annak, hogy néha egy-két csúcsértelmiségi konkrétan úgy néz ki, mint egy csöves.

2022. ápr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Arra nem gondoltál, hogy egyfelől a te nézőpontodból fura csak, másfelől amit önfejűségnek látsz, az pusztán a szellemi különbségből adódó meggyőzhetetlenség? Vagyis azonos kaliberű ember meg tudja győzni, más pedig nem talál érveket. Esetleg az is lehetséges, az a bizonyos szokás tőle feléd kellemetlen, tőle másfalé nem, sőt tőled őfelé sem. Vagyis nem arról kéne meggyőzni, hogy általában kellemetlen, hanem arról, számodra az. Ilyenkor empatikus emberek a másik jelenlétében tekintettel vannak.
2022. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

ebből az aspektusból három féle ember létezik ,


a primitívek : akik midíg arról beszélnek , hogy milyenek az emberek.


az átlagos emberek : mindíg arról beszélnek , hogy mit csinálnak az emberek.


a maradék meg viszi előre a világot .

2022. ápr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Habár nem minden különc autista, azért igaz, hogy sokuknak vannak autisztikus vonásai.
2022. ápr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!