Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kommunisták régi álma...

A kommunisták régi álma ("osztályok nélküli társadalom") megvalósulhat a jövőben?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 5. 16:26
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
25 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Azon egyszerű oknál fogva, hogy az emberek nem egyformák. De ezt már kétezer éve tudjuk.
2022. ápr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
nem, a felso tizezer sose fogja feladni a vagyonat
2022. ápr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Kérdés, mit értünk osztályon...
2022. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Csak abban az esetben ha megszűnik a versengés oka: a szükséglet vagy a hiány.
2022. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MDaniel98 ***** válasza:
62%
Szerintem nem, elsősorban azért, mert az emberek szeretnek egymással versenyezni, és a tehetségesebb emberek nehezen viselik el, ha ugyanolyan elbánást kapnak mint azok akik csak az elvárható minimumot teszik bele a munkájukba. A kommunizmus osztály nélküli társadalma ezt gátolja meg, mert egy ilyen rendszerben jellemzően nem kereshetsz 10X többet mint egy átlagember, akkor sem, ha a hozzáadott értéke jogosulttá tenné erre.
2022. ápr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Vagyoni egyenlőség nem valósulhat meg, mivel akkor nincs semmi lehetőség arra, hogy az ember előre jusson, akár szorgalommal, akár tanulással.


Jogi egyenlőség nem valósulhat meg, mivel nincs vagyoni egyenlőség, és az emberek gyarlók, tehát lehetséges egyes helyeken más bánásmódot vásárolni (korrupció). A korrupciót lehetetlen kiirtani. A jogegyenlőség másik gátja az, hogy nem mindenkinek ugyanolyan jó a cselekvőképessége: bíróság elvehet jogokat bizonyos emberektől, szakértői vélemény alapján. Elsődleges cél nem az elnyomás, hanem a védelem. De akkor sem lehet jogegyenlőséget biztosítani.

2022. ápr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
A zsidók amikor a szocializmust létrehozták, ők egy jól hangzó utópisztikus rendszert lebegtettek be a kevésbé értelmes tömegeknek, ezzel maguk mellé állítva őket, hogy a régi rendszert meg lehessen buktatni. Például általános választójog. Ők sose tudták volna megválasztani magukat, hogyha nem harcolják ki ezt a borzalmat. Ők sose akartak osztály nélküli társadalmat, ez egy hazugság. Át akarták venni a világ felett az uralmat, hogy ők legyenek a felső egy százalék. A fejlettebb nyugati országokban pénzügyi világon keresztül, ezt könnyedén el lehetett érni, viszont például Oroszország annyira "visszamaradott" volt, hogy tőzsdei spekulációkkal és hasonló dolgokkal, sose tudták volna térdrekényszeríteni őket, mert a Cár azt mondta volna, hogy álljon falhoz, és ott a vége. Németországban a Császár sikeresen leverte a bajor tanácsköztársaságot, szerencsétlen unokatestvére az Orosz birodalomban nem tudta. Így átvették ők a hatalmat, ezeket az országokat térdrekényszerítve, és teljes mértékben kirabolva. Ahogy Leninék hatalomra kerültek, egyből kiürítették az államkincstárat, és vitték ki nyugatra azoknak a bankároknak, akik finanszírozták őket. Az orosz valutát egyik napról a másikra megszüntették és újat hoztak létre, így az ember megtakarításai teljesen elvesztek. Aztán a terrorról nem is beszélve, hogy még utána mi következett. Szóval a szocializmus nem egy alternatíva volt a kapitalizmus hibáira hanem egy eszköz, hogy a kevésbé fejlett országokat is leigázzák.
2022. ápr. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

Az #5 válasz lepontozása megalapozatlan, mert (többek között) a verseny az ember alapvető túlélési tulajdonsága, az emberek a természettől fogva különbözők (eltérők a génjeik, különben nem lenne vak, rákos, és egyéb, az átlagtól eltérő ember), a neveltetésük eltérő, tehát a képességeik és céljaik is eltérők. Aki ettől eltekint (mint tévesen sokan), az nem ismeri az emberi nem működését.

A kommunizmus egy más problémakör, egyrészt nem az volt a célja, amit sokan hisznek, másrészt amit nevében megvalósítottak, annak még köze sem volt az eszméhez. Ennek megértéséhez elegendő a kezdetekhez (leginkább a nagy francia forradalomhoz) visszanyúlni.

A #6 válasz téves, mert keveri az okot az okozattal. Az előbbre jutás bármilyen rendszerben lehetséges, mert ez az ember alapvető igénye és képessége. Legfeljebb egyes esetekben másképp, más formában és más eszközökkel valósítja meg a konkrét ember. A jogi egyenlőség pedig a legalapvetőbb feltétele a normális emberi együttélésnek, és ennek semmi köze a vagyoni egyenlőséghez, a felhozott példák pedig egy adott, rendkívül rosszul működő rendszerből következő anomáliák, más szóval téves megfigyelések. "a bíróság elvehet jogokat..." - bizony ez a jogegyenlőség alapja. Nekem jogom van szabadon mászkálni és cselekedni. Azonban ha embert ölök, elvettem valaki elévülhetetlen jogát az élethez, és amíg a környezet nem bizonyosodik meg arról, hogy ez egy egyszeri, többé elő nem fordulható eset, akkor egyfelől a felelősség alapján kötelességem egy méltányos (és elvártan teljesíthető) kártérítés, másfelől korlátoznak szabad mozgásomban és cselekvésemben, mert az emberölés nem tartozik a szabadon művelhető dolgok közé. A korlátozás módját a lehetőségek befolyásolhatják.

2022. ápr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!