Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A történelem során miért az...

A történelem során miért az ókori Egyiptom civilizációja, kultúrája és vallása volt a legsikeresebb-, és egyben a leghosszabb ideig fennmaradó?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 9. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ez azért vitatható kijelentés. A kínaiak kicsit később kezdték az államiságot, de máig fennmaradtak, és az egész Távol-Keletre komoly hatást gyakorolt a kultúrájuk, civilizációjuk.
2022. ápr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Egységes vallás és politikai rendszer miatt.
2022. ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberiség fejlődése exponenciális. Minél fejlettebb egy civilizáció, annál gyorsabban tud fejlődni. A fejlődés folyamatosan gyorsítja a fejlődést, ez okozza az exponenciális természetét. Ezért a változás az időben előre haladva egyre gyorsabb.

Azért álltak fenn olyan sokáig az ókori civilizációk, mert régen voltak.

Amikor alacsony volt a fejlettség szintje, és így lassú volt a fejlődés. Minél lassabb a fejlődés/változás, adott idő alatt annál kevesebbet kell változnia a társadalomnak, így annál stabilabb az egész. Ha megnézed a távoli múltat, szinte keresned kell az olyan civilizációkat, amik 1000 évnél kevesebb ideig álltak fenn. Ahogy haladsz a jövőbe, egyre ritkábbak az ilyenek.


Egyébként meg a legsikeresebb civilizáció a történelemben szerintem Kína, nem az ókori Egyiptom.

2022. ápr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
3-asnak van igaza. 2-es: a vallás minden volt, csak egységes nem, akár ugyanazt az istent is tök eltérő módon imádták, városonként változott az egész, ami meg a politikai rendszert illeti, többször is volt, hogy több mint 100 évre összeomlott az egész.
2022. ápr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyiptomi civilizáció történelme több szakaszra osztható.

Az óbirodalom idején a földrajzi adottságok domináltak, Egyiptom védve volt nyugatról a sivatag által, északról a tenger óvta, délről a nílusi zuhatagok és az őserdő, keletről meg a Vörös tenger, így nem került komoly kapcsolatba idegen civilizációkkal. Katonai szempontból el is volt maradva, nem ismerték például a lovat, a íjjat és ők sem terjeszkedtek ekkor még semerre a saját régiójukon kívülre.

A középbirodalom korában nyugatról a líbiai törzsek, délről a kushiták kezdtek felnőni hozzájuk, eltanulva kultúrájukat, például a legtöbb piramis Szudánban van, közel 300 db és keletről az asszíriai népek rohanták le őket, a hikszoszok, a hettiták, meg a kánaániak, ám tudtak tanulni tőlük, így sikerült tovább vinni kultúrájukat.

Később ellenben már túl öregnek bizonyult társadalmuk, az újbirodalom korában nem voltak képesek ellenállni a hellenisztikus hatásnak és katonai szempontból sem tudtak függetlenek maradni, meghódították őket a perzsák, a görögök, a rómaiak, végül az arabok, amivel civilizációjuk végleg eltűnt a történelem színpadáról.

2022. ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hollófernyiges ***** válasza:
54%
Ne felejtsük el Indiát sem.
2022. ápr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MDaniel98 ***** válasza:
71%
Igazából én is inkább a kínaiakra voksolnék mint a legrégebb óta fennmaradt civilizáció, a 3#-as válaszóló egyébként elég jól kifejtette, hogy miért alakulhatott így a helyzet ahogy.
2022. ápr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!