Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek a történelem...

Szerintetek a történelem soran mikor volt Magyarország a legsikeresebb?

Figyelt kérdés

Nem feltetlen konkret idopontot szeretnek, hanem inkabb idoszakot:)

Elore is koszi:D

(Hazidolgozathoz kellene:))



2018. febr. 19. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogyan definiáljuk a sikert. Lehet általános életszínvonal, biztonság, állami bevétel, politikai, gazdasági, katonai célok elérése, függetlenség, államközi kapcsolatok, stb. alapján.

Szóval elég szubjektív. Szerintem egy bekezdés erejéig utalj erre a problémára, aztán válassz ki egy szempontot, és az alapján folytasd.

2018. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Politika, eletszinvonal:)
2018. febr. 19. 14:49
 3/10 A kérdező kommentje:

Meg katonai sikerek:P

Nagyon nagyon megkoszonnem a segitseget mert nagyon nem vagyok jol toribol es ez amugy is nehez😅

2018. febr. 19. 14:51
 4/10 anonim ***** válasza:

Károly Róbert időszaka/Nagy Lajos időszaka


Mátyás király uralkodása


Dualizmus gazdasága


Ezeket szokták csúcspontokként kiemelni. Bár mindegyik kornak megvannak az előnyösebb és hátrányosabb vonatkozásai.

2018. febr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elképzelem annak a tanárnak a lelkivilágát, aki ilyen feladatot ad...

Mondjuk mottónak azért odabiggyeszteném ezt a Babits idézetet: "emlékből raktam össze rőzsét, multból máglyát jövőm alá, s tegnap tüzére holnap hősét, magamat dobtam égni rá."

2018. febr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Luxemburgi Zsigmond. Magyarország az ő idejében volt a legnagyobb. Gazdaságilag is rendben volt és ez időben Megerősödött oszmánok sem nagyon mertek és tudtak betörni a déli végvárakon. Mellesleg az első Német-római császár volt, aki lemondott és egyes levelek szerint fontosabbnak is tartotta a magyar koronát, mint a Német-római császári címet. Sikerült folytatni a Károly Róbert=>Nagy Lajos által megszerzett erősebb központosított hatalmi rendszer az acsarkodó magyar nemesi házakkal szemben. Persze a visegrádi gyűlés egyezménye miatt mindenképpen a lengyelekre szállt volna a magyar korona(bár Mátyást is megválasztották, pedig megint csak a lengyel házból kellett volna királyt kapnunk örökös híján), de a nemesek is Jagello Ulászlót akarták, mert tudták, hogy nem lesz olyan határozott mint Zsigmond. Mátyás után pont ugyan ez volt.

Utána holt versenyben Mátyás kora(de csak a hadi sikerek miatt és a pápával való jó viszony miatt) és a kiegyezés utáni Osztrák-Magyar monarchia időszaka. Amit ma Magyarországon látsz az 70%-ban akkor épült és akkor volt a legerősebb is a magyar gazdaság, hiába a külügy és a hadügy az osztrákok alá tartozott. Nagyon sok joga és kiváltsága lett Magyarországnak, nem véletlen hívjuk dualizmusnak. Lényegében az ipar ekkor alakult ki igazán Magyarországon, az agrárium is virágzott. Rengeteg vívmányunk volt amit elsőként nálunk vezettek be.

2018. febr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a lovagkirály, Szent László uralkodására szavaznék.

Nekem valahogy szimpatikus, amikor a csatában azt mondják nekem, a pórnak, hogy UTÁNAM!

Amikor én voltam a törvény által besorozott baka, akkor már csak az volt a divat, hogy: előre! (A főnök meg ott maradt)

2018. febr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ettől még nem lesz sikeres az ország. De ezzel az erővel Rigómező után 1448 és 1450 között bár csak kormányzó volt és nem király, de Hunyadi János uralkodott. Ugyan úgy harcolt. Illetve elődje Ulászló is pont ott Rigómezőnél esett el, mikor értelmetlenül kitört suicid módon. Meg akár Nagy Lajos is és még sorolhatnánk.
2018. febr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ooo te jo isten mennyit irtatok:D nagyon nagyon koszonom irto sokat segitettetek:)<3
2018. febr. 20. 21:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Nehéz ezt egy pár évtizedre leképezni, hiszen annyiféle mérce van, és más korokban másokat tartanak fontosnak. Annyi biztos, hogy Mátyás után egy hatalmas törés van. Mátyás korából maradt fenn talán a legtöbb emlék, a csillagászat központja ekkor éppen Magyarországon volt (Várad, Buda, Esztergom), de az építészet is a csúcson volt (erről Evlija Cselebi beszámolói is tanúskodnak).

Nagy Lajos mint lovagkirálynak a kora is megemlíthető, ő Nápolytól kezdve Litvánián át a Tatárföldig számos katonai sikert ért el. De ezen a színtéren megemlíthetjük a másik lovagkirályt, Szent Lászlót, vagy éppen II. Andrást, aki gyakorlatilag az egyetlen sikeres és erkölcsileg kifogásolhatatlan hadjáratot vezette a keresztes háborúk folyamán. Igazából Mátyásig nem nagyon volt királyunk (Károly Róbertet leszámítva), akit elkerült volna a hadiszerencse.

És ott van még II. Géza kora, ami csak egyszerűen a szakralitásával emelkedik ki.

2018. febr. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!