Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen társadalomtudományos...

Milyen társadalomtudományos tematikus előadások vannak a 20-30-40 éves korosztály számára is? Főként történelmi és kulturális téren

Figyelt kérdés

Elsősorban a magyar történelem/kultúra különböző korszakaira, területeire gondolok. Pl. milyen volt a hétköznapi élet 100-150 éve, milyen technikai vívmányokat alkalmaztak az 1500-as években, milyen érdekességeket hoztak létre a 19.században. Amik akkor, de akár mai szemmel se mindennapiak.

Élő budapesti, Pest megyei előadásra, estre gondoltam de jöhet online is. Ahova az adott téma, korszak szakértőjét/it hívják meg, és érthető módon osztja meg ismereteit. Lehessen tőle kérdezni, vagy vele beszélni utána.

Előadás és konferencia is lehet de utóbbiakra általában nem épp a pénztárcabarát belépő jellemző. Az életkor főként azért szerepel mert bár voltam korábban hasonló alkalmon, azokon döntően más korosztály vett részt akinek kissé más téma van az érdeklődés középpontjában. Nem általánosan de eddig ezt tapasztaltam.

Ha videósorozatot, online csatornát ismersz, ahol emészthető módon, jól követhetően (nem akadémikus szinten) beszélnek és mutatnak be témákat, azt is nyugodtan oszd meg!



2022. ápr. 18. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Amire te kérdezel rá az az ismeretterjesztés (a "nem akadémikus szint"), elég kihalófélben levő műfaj.

Olyan "közös" felület, ahol ilyen infók fent vannak, talán nincs is.

Könyvárak, egyetemek, kutatóintézetek honlapját, facebook oldalát kell figyelni.

Face-en van az "Online történelemtanár" csoport, kompetens és jóindulatú kollégákkal teli társaság és nagyon pörög, talán ha belépnél oda és megismételnéd ezt a kérdést az segítségedre lenne, sokszor együtt okosabbak vagyunk, mint külön külön..

2022. ápr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Orbanisztánban, ahol lassan nincs tanár, több ezer funkcionális analfabéta végez el egyetemet, szerinted ilyenre lenne igény? Te hol éltél az utóbbi 20 évben? Nézz valóvilágot meg énekes sz@rokat, azok vannak ezek helyett.
2022. ápr. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2-es

Szerinted te a kérdésre válaszoltál?

Valaki képes szerda reggel 6:19 -kor belépni a "Tudományok" (!!!) rovatba, hogy ekézze a másikat? lol

Az utolsó mondatod különösen figyelemre méltó.


És, hogy válaszoljak a kérdésedre: itthon élek kedves kérdező, tanítok, több is, mint 20 éve, nem, nem fáradtam bele és cáfolnálak, volna igény az ismeretterjesztésre, bár a formája erősen átalakult.

Arról pedig külön lehetne beszélgetni, hogy a ránk ömlő kulturális szemét mennyire áll összefüggésben a valós igényekkel.


Őszintén remélem, hogy akármiért is voltál feszült sikerült levezetned.

Legyen szép napod! :))

2022. ápr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MDaniel98 ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem sem sok ilyen mehet ma végbe Magyarországon, ha érdekel a téma, akkor a youtubeon biztos találsz ehhez kapcsolódó előadásokat, szerintem azért a fiatalabb korosztályt (sajnos) kevésbé érdeklik ezek a témák, majd lehet, hogy ez megváltozik náluk idővel, de én nem vagyok bizakodó ezzel kapcsolatban.
2022. ápr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!