Azt vettem észre hogy az idősebb korosztály Lehet hülyeség de akkor is érdekelne más véleménye is? (lent)

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy az idősebb korosztály az 50-60 éves (FF)-aktól sűrűn hallom hogy ők a tapasztaltabbak és úgy gondolják h sokkal jobban tudják a dolgokat mint mi 25 évesek. Szerintetek mennyire van igazuk? A Régi idők tapasztalatai a mai korban is meg állja a helyét vagy csak részben? nem lehet hogy már el avult vagy teljesen meg változtak azok a dolgok is ha mondjuk nem haladt a korral Pl: vezetés technika, munkakeresés, autószerelés, Nektek mi a véleményetek?
2013. ápr. 22. 08:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

az élettapasztalat sokat számít, bár fiatalon én sem igazán adtam az idősek véleményére ... biztos vannak az életnek olyan területei, ahol a kor - és a vele járó tapasztalat - nemhogy előny, de hátrány ... az idős a korának köszönhetően többnyire már több problémával találta magát szembe mint egy fiatal (legyen az a probléma kommunikációs, munkahelyi affér, szakmai kihívás, szóval bármi), és tapasztalata van benn, hogy az a megoldás amit akkor alkalmazott jól, vagy rosszul sült el


mindamellett én hagyni szoktam, hogy mindenki a saját kárán tanuljon, ha csak nem kért tanácsot


ez hasonlít a gyerekneveléshez

2013. ápr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Shai-Hulud ***** válasza:
78%

"ők a tapasztaltabbak és úgy gondolják h sokkal jobban tudják a dolgokat mint mi 25 évesek."

Ők is voltak 25 évesek, és akkor kb. annyi tapasztalattal rendelkeztek, mint most te.

Lehet, hogy azóta felejtettek, de nem ez az általános. Általában kétszer 25 évesen jóval több tapasztalatuk van, mint 25 évesen volt.

Ha józanul végiggondolod, be fogod látni, hogy ez a törvényszerű.

Persze, tudjuk, hogy nehéz elfogadni, mikor valaki a több tapasztalatára hivatkozik... De azért szokott lenni benne valami igazság.

2013. ápr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 klopusz ***** válasza:
100%

Párom múltkor majdnem elröhögte magát a villamoson. Két, láthatóan egyetemista srác arról beszélgetett, hogy milyen hülyeség, hogy a számítástechnikát ötvenes-hatvanas emberek tanítják, mit értenek ők hozzá?

Férjem lassan hatvan éves, egy igen jónevű számítástechnikai cégnél oktató - nem windows-zal foglalkozik, hanem lényegesen magasabb szintű rendszergazdákat tanít.

Amúgy pedig embere válogatja. A vaskalapos semmiért sem fog megváltozni, aki viszont rugalmas és alkalmazkodó, az a tapasztalatait folyamatosan tudja alkalmazni.

Viszont munkakeresés, autószerelés stb. területén az embernek - bármilyen korú legyen is - folyamatosan képezni kell magát, különben valóban csak "őskövület" válik belőle.

2013. ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
Azt miért gondolod hogy egy idősnek nincsenek napi tapasztalatai?Pld én 1956-ban végeztem a 8. osztályt és ma a tanulók többsége az akkori fizika kémia anyagot nem tudja stabilan ami most is ugyanaz mint akkor.Az egy tévedés hogy minden megváltozott. Az élettapasztalat meg nem megtanulható.
2013. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

Sok dologban igazuk van, de sok dologban nem.


Gyakran érződik rajtuk a szocializmus szelleme, ezért a gondolkodásukat fenntartásokkal kell kezelni.

2013. ápr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%

"érződik rajtuk a szocializmus szelleme"


Milyen szocializmus szelleme? És a Sölvay szódagyártáshoz mi köze? Az meg minek a szelleme hogy az anyag és energiamegmaradás törvényét pont a fiatalabbak vitatják?

2013. ápr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy dologban biztosan nagy az idősebbek előnye: az emberismeret. És ezt az élet számos területén tudják használni, mert hát hiába tudsz te leprogramozni akármilye app-ot, ha nem gondolsz a felhasználó igényeire, például.
2013. ápr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Milyen szocializmus szelleme? És a Sölvay szódagyártáshoz mi köze? Az meg minek a szelleme hogy az anyag és energiamegmaradás törvényét pont a fiatalabbak vitatják?"


Ezt kifejtenéd?

2013. ápr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
igen ez engem is érdekelne.
2013. ápr. 22. 18:17
 10/16 Hintalow ***** válasza:
100%

Azért, mert a legtöbb kultúrában benne van, hogy az idősek tapasztaltak, bölcsek. Ez abban gyökerezik, hogy régebben az alacsonyabb átlagéletkor miatt kevesebben élték meg az öregkort, és aki megélte, ebben sokszor szerepe volt az átlagosnál nagyobb élettapasztalatnak.

A másik ok, hogy az elmúlt 1-2 generációnyi időben annyira felgyorsult a világ fejlődése változása, hogy a régebbi korok ember által követett "kitanulok valami szakmát, és csinálom életem végéig ugyanazt amit fiatalon meganultam" nem működik + az információs társadalom ténye.

Nem akarok megbántani senkit, de annak ellenére, hogy ez még mindig jelen van a kultúrákban, szerintem ma már nincs létjogosultsága, mivel az átlagéletkor kitolódásával egyre többen megélik az öregkort.

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy az öregek hasznavehetetlenek, de a többségnél csak a fentebb említett kultúrális berögződés, hogy "ők mindent jobban tudnak"

Ugyanis attól, hogy valaki leélt 60 évet alapszintű oktatással, 40 munkával egy gyárban, egy azóta telejesen túlhaladott gyártástechnika ismeretével, és 10 év nyugdíjjal, amit a tévé elött és a sarki ivóban töltött, nem lesz általánosnak mondható élettapasztalata.

De ugyanide sorolható egy magasan képzett ember, aki megöregedett szakbarbárként, de az élet egyéb részeiről nincs tudomása, és az új dolgokra csak morog.

Meghát ugye már a régi görögöknél is vannak írásos nyomok, ahogy az idősebb generáció sopánkodik a fiatalabbak helytelen dolgai miatt, hogy hová fog ez vezetni.

2013. ápr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!