Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerinted mi tesz leginkább...

Szerinted mi tesz leginkább civilizálttá egy népcsoportot?

Figyelt kérdés
Miért?

2022. máj. 3. 13:27
A kérdező szavazást indított:
Az irodalom.
A nyelvészet.
A vallás.
A képzőművészet.
A szobrászat.
Az építészet.
A zene.
A történettudomány.
A természettudomány.
Leírom kommentben.
8 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem inkább az emberek egymáshoz viszonyulása, sok szempontból még mi is civilizálatlanok vagyunk, mert (szerintem) a végső cél az kéne, hogy legyen emberek között, hogy minden embert embertársadnak érezz, és ne a kizsákmányolható idegent lássuk egymásba, akkor TALÁN olyan államforma is létrehozható lenne, ahol mindenki a közös jóért dolgozik, nem pedig az egyéni önmegvalósításokért.
2022. máj. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a társadalmi berendezkedés és szervezettség mennyire tudja összehangolni az egyén és a közösség érdekeit, és biztosítani, hogy mindkettő kellőképpen ki legyen elégítve.
2022. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, ha kisebbek a gazdasági egyenlőtlenségek és magas az oktatás színvonala, ami alatt azt értem inkább, hogy a gyerekekre úgy tekintenek, mint a jövő alkotóira, amiben jó, ha mindenki időben megtalálja önmagát, miben tud a legtöbbet kihozni magából, hogy az mindenki számára hasznos legyen. Ahol ez nem jó, ott elvésznek a tehetségek, elvésznek a lehetőségek, már az elején.

De ha választani kéne, hogy mi jelképezi leginkább egy civilizáció fejlettségét, beállítottságát , akkor azt hiszem az építészet lenne, mert én úgy látom ott ötvöződik és tükröződik leginkább a kultúra, a tudomány valamint a természethez való hozzáállás.

2022. máj. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A civilizáltságnak, legalábbis ha a köznapi értelemben használjuk a szót, nem igazán van objektív fokmérője.


A francia nemesek pl. civilizálatlan vadállatoknak tartották az indiánokat - azok a francia nemesek, akik akkoriban gyakorlatilag nem fürödtek, bűzlöttek, mint egy rakás sz-r, a palotáikban és kastélyaikban lépcsők alá, sötét sarkokba, folyosók végeibe sz-rtak és hugyoztak, "boszorkányokat", eretnekeket égettek, kínoztak elképzelhetetlen kegyetlenséggel.


De ha azt vesszük, hogy az emberi civilizáció alapvetően azért elsősorban technológiai civilizáció, akkor végülis a civilizáltságnak a fokmérője lehet a technológiai fejlettség, de ez meg a hétköznapi értelmezéstől távol van.

2022. máj. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:
Az iphone?
2022. máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az értelmes, jószándéku, empatikus gondolkodás, viselkedés.
2022. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kenyér


{\__/}

( •.•)

/>🍞

2022. máj. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MDaniel98 ***** válasza:
Hogy jogegyenlőség van, szociális háló megfog, ha mondjuk elveszítenéd a munkádat, az embereknek van szociális érzékenységük, és nem megyünk ölre valamilyen hülyeségen, hanem igyekszünk diplomatikus úton megoldani a problémákat.
2022. máj. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!