Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi az élet értelme a 30-as,...

Mi az élet értelme a 30-as, 40-es, 50-es, 60-as éveidben? A munka?

Figyelt kérdés
2022. máj. 27. 10:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%
Szivem egyrészt legyél normális, másrészt miért hasonlítasz össze egy műalkotást az emberiség evolúciójával?
2022. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Kólauborkával ***** válasza:
Ráadásul ha nem mozdítod a kisujjadat, akkor is lesz hatása, csak nem olyan, mintha mozgattad volna.
2022. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

11


Azért mert az ember is egy műalkotás ha tetszik, elképesztő bonyolultsággal.


Olyant hinni, hogy ez a véletlen műve hatalmas sarlatanizmus.

2022. máj. 27. 15:43
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 9-es természettudományos értelemben írta, hogy nincs különösebb értelme, értsd: fizikai vagy evolúciós szempontból nincs oka vagy célja. Kultúrális, foilozófiai értelemben viszont van értelme az élet értelmét, célját keresni. (Ez nem azt jelenti, hogy létezik általános érvényű egyszerű válasz, a cél lehet akár maga a keresés is.)
2022. máj. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Kólauborkával ***** válasza:
Attól még olyan hibák vannak benne, hogy ha tervező keze által lett csinálva, akkor jól be lehet baszva….még egy mai “primitiv” mérnök is jobban oldott volna meg pár dolgot, mint bennünk van. Pl.: a szív működése, vagy az egyensúlyod egy folyadéktól függ a fülben, csak hogy 2 dolgot említsek….
2022. máj. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

14


Így helyesebb. Maga a tudomány nyilván nem lát célt benne mert nem foglalkozik a magyarázat kutatásával, sem lélekkel sem ideákkal stb.

2022. máj. 27. 16:00
 17/22 A kérdező kommentje:

15


Szívet nem tudnának laboratóriumban előállítani a semmiből.

2022. máj. 27. 16:01
 18/22 Kólauborkával ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ez a hidraulikus elven működő szív pocsék szabályozási lehetőséget biztosít a legtöbb esetben. Nem vagyok orvos, sem áramlástani szakember, de jó pár éve olvastam azt, hogy elvileg a tudás már meg van ahhoz, hogy jobban funkcionáló szívet készítsünk, mint az eredeti. Jobb szabályozás, hatásfok, kevesebb betegségre okot adó elem.
2022. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

[link]

És ez már 10 éves cikk. 10 év múlva már tényleg lesz jobb, mint az eredeti.

2022. máj. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
10 éve is azt mondták 10 éve laborba tenyésztik ki a szerveket, génterápiák lesznek, HiV-re gyógymód stb. Közben langyos víz és egyedül az elektromos kütyük, drónok fejlődnek.
2022. máj. 28. 14:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!