Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha van különbség nemlétező és...

U. Xorter kérdése:

Ha van különbség nemlétező és nemlétező között, akkor a nemlétezésnek hierarchiája is van?

Figyelt kérdés
Például, ami amúgy létezhetne, csak éppen most nem létezik az talán más minőség, mint amikor fizikai törvények szerint nem létezhet valami, nem?

2022. jún. 23. 00:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Aludjál már
2022. jún. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Kettő darab nulla között van különbség? Van kisebb nulla meg nagyobb nulla? Na látod.
2022. jún. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Nincs különbség.
2022. jún. 23. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Most tulajdonképpen az a kérdés, hogy két (vagy több) nemlétező közül melyik nem létezik jobban vagy kevésbé?
2022. jún. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
A Naprendszerben egy nem létező bolygó és az asztalodon nem létező morzsa között mi a különbség?
2022. jún. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem a "nemlétezésnek", hanem a jövőbeli lehetőségeknek van hierarchiája a hozzájuk rendelhető valószínűségek értelmében!
2022. jún. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

Tudvalevő, hogy teljesen másképp nemlétezik a sör, amit tegnap megittam, mint a fúziós erőmű, ami majd csak talán lesz, vagy épp a hunnyadó pöcörke, amit viszont most találtam ki.


Sőt: a pöcörke nemlétezése is többrétegű, mert tegnap még jobban nemlétezett, hisz még nem jutott eszembe, hogy kitaláljam.


Ha holnaputánra elfelejtem a tegnapi sörömet, annak a nemlétezése nyilván megnövekszik, és a pöcörkéé meg pláne.


Nagyon komoly tudományterületnek ígérkezik ez, hiszen fel kell tárni a nemlétezés rétegeit azokra az esetekre, amikor eleve nemlétező entitások találnak ki vagy felejtenek el létezhető vagy épp lehetetlen dolgokat, pl. ha Harry Potter elfelejti, hogy kicsi korában kitalálta a pöcörkét.


Szükséges a többféle nemlét-idő vizsgálata is, mert például teljesen más nemlétezést feltételez, ha Odüsszeusz találja ki a pöcörkét, és aztán elfelejti, mint ha egy jövőbeli kitalált entitás még nem találandott ki vagy felejtettendett el valamit.


(Látható, hogy a toldalékolással is bajban leszünk.)


Szerintem sürgősen indokolt a Nemzeti Nemléti Intézet (NNI) felállítása ezeknek a kérdéseknek és a szükséges reformoknak a tisztázására. Elnöknek javaslom U. Xorter kollégát, én szívesen leszek pénztáros, hogy a költségvetés nemléti rétegzettségét és átalakulását tanulmányozzam szerény svájci birtokomon.

2022. jún. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja előző, a “nemlétezés” sok féle módon elképzelhető, tulajdonképpen egy folyamatosan súlyosbodó “nemlétezés spektrum” áll elő itten.

De fordíthatunk is a dolgon!

A létezésnek is vannak “fokozatai”. A dolgok “ontológiai státusza” nem egyforma. Nem tudom ki találta ki ezt a fogalmat, (lehet, hogy én) de tök jó. Egy hidrogénatom ontológiai helyzete az én világnézetem szerint más, mint egy kentaúré, vagy a hétfejű sárkányé. Persze akik szerint a metafizika komoly dolog, azok az efféle gondolkodást lesajnálólag megmosolyogják, de nem baj.

2022. jún. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#8 Stanislav Lem egyik novellájában Trurl mérnök egy zseniális géppel megnöveli a sárkányok valószínűségét, és ezzel áthozza őket a nemlétezésből a létezésbe. Ám a helyzet az, hogy a sárkányok csak egyfejűek lehetnek, mert annyira ostoba és önző lények, hogy ha több fejük van, a fejek azonnal összevesznek, és nem hajlandóak még enni sem, nehogy a másiknak jó legyen, így a többfejű sárkány éhen hal.


Van is egy olyan puska a novellában, ami egy második, virtuális fejet lő a sárkányra, és ettől azonnal beindul a veszekedés, így sárkány lebénul.


A valószínűségi drakológia komoly tudomány! :)

2022. jún. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos U. Xorter nem nemlétező, hanem létező és sajnos egyre eszetlenebb kérdéseket talál ki. Tényleg, te egyedül találod ki a gyagyásabbnál gyagyásabb kérdéseket, vagy valaki segít benne?
2022. jún. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!