Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az USA kultúrájának melyek a...

Az USA kultúrájának melyek a legkiemelkedőbb alkotásai?

Figyelt kérdés

2022. jún. 23. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem önmagában az a jelenség, hogy megalkották a ma ismert tömegkultúrát, és az imperializmussal elterjesztették a földön, mint az egyetlen elfogadható etalont.
2022. jún. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
A jó telegrillezett hambi, meg a tyuppogós lábdob.
2022. jún. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A nagy Levin ***** válasza:
100%

A zene világára mindenképpen nagy hatással volt Amerika, a country zene nem terjedt el annyira, de jazz és a rock and roll, vagy a rap mindenképpen erős befolyással volt (van) az elmúlt 60-80 év zenéjére az egész világon.

A film világára is jelentős az amerikai befolyás az első némafilmektől a western filmeken, vagy a horrorokon, v át a háborús,és az akciófilmekig stb. Én nem vagyok egy nagy filmnéző, de több amerikai filmet tudnék felsorolni fejből, mint az összes többi nemzet filmjeit együttvéve.

A képzőművészetben, irodalomban, tudományban is vannak amerikai érdemek, de ezek talán nem annyira szignifikánsak és nem jobban meghatározóak több más nemzetéhez képest.

2022. jún. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MDaniel98 ***** válasza:
72%
Magam is úgy gondolom, hogy film-és zeneművészetben kiemelkedő az USA szerepe, ott egyértelmű monopolhelyzetben vannak a trendek kialakításában, legalábbis úgy érzem.
2022. jún. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
A hollywood-i műanyag mocsok. Csak az mínuszban "kiemelkedő".
2022. jún. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!