Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért állítja sok forrás,...

Miért állítja sok forrás, hogy a biztonsági kamerák nem javítanak egy város közbiztonságán?

Figyelt kérdés
Értem, hogy tüneti kezelés, és én sem szeretem, ha korlátozv aérzem magam, de ezt a kijelentést annyiszor hallottam, utána is olvastam, de még mindig nem értem.

2022. jún. 28. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Mert ez igaz! Egy kamera önmagában, nem javít a közbiztonságon. Ugyanis hiába a működő kamera, ha az adott bűn elkövető akkor is elköveti azt a bűncselekményt. Tehát önmagába ezért nem véd a kamera a közbiztonságon.
2022. jún. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 2*Sü ***** válasza:
100%

Én úgy laikusként is hajlok elfogadni ezt az álláspontot. Ha valaki mondjuk lopni akar, azt nem tudom, hogy mennyire rettenti el, hogy vannak térfigyelő kamerák. Ha nem tud róla, akkor semennyire. Ha tud róla, akkor meg maximum húz egy kapucnis pulóvert. És azért a térfigyelő kameráknak a legtöbbször nincs akkora felbontása, hogy beazonosítható legyen egy homályos kapucnis alak. Illetve a térfigyelő kamerák nincsenek olyan sűrűségben, hogy bárkinek a mozgása hosszútávon nyomon követhető lenne. És úgy, hogy az emberek túlnyomó többsége tudja, hogy vannak térfigyelő kamerák, még így is van nem kevés olyan alkalmi tolvaj, vagy áruházi szarka, aki ennek ellenére teljesen felfedett arccal lop.


Aki nem veszi számításba a térfigyelő kamerák létét, az ellen a térfigyelő kamerák nem védenek. Aki meg számításba veszi, azt meg inkább fogja ösztönözni, hogy felismerhetetlenné tegye magát, mintsem eltántorítaná a bűncselekménytől.


(Nem mondom azt, hogy a térfigyelő kameráknak semmi hasznunk nincs, ha más nem azt pl. megmutatja, hogy a helyszínen hol érdemes nyomokat keresni, és hol nem, egyáltalán pontosan mikor történt valamilyen eset, illetve ha valami más megalapozza valakivel szemben a gyanút, akkor a térfigyelő kamera felvétele ezt meg tudja valamennyire támogatni.)

2022. jún. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
78%
Mert a kamera még soha nem védett meg senkit. Soha nincs egy normális felvétel. Meg különben is ha éppen szétverik a fejed és megkéselnek de van róla felvétel ahol az látszik hogy egy 180 magas baseball sapkás sötét ruhás ember az elkövető mégis miben segít? A kamera önmagában nem véd meg.
2022. jún. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb egy adott egyén többszörös bűnelkövetését csökkenheti azáltal, hogy valamivel könnyebb elkapni az illetőt.
2022. jún. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
hát nem tom, a havanna lakótelep sokkal élhetőbb lett -az elbeszélések alapján- az után hogy bekamerázták
2022. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Mindenesetre visszatartó erő lehet, hogy könnyebb elkapni a bűnelkövetőt.
2022. jún. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
A körúti két rendőr elleni merénylőt a kameraképekkel követték nyomon, el is kapták, ül.
2022. jún. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
86%
Nem sokat javítanak, hiszen a bűnözőket nem tartja vissza. Illetve a felvételek minősége is horror sok esetben.
2022. jún. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!