Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 20, főképp 30 feletti nők!...

20, főképp 30 feletti nők! Erdei, v. erdő közeli házban biztonsági (pánik) szobával sem éreznétek már jól (v. legalábbis vmivel jobban) magatokat, tudnátok biztonságban gyermekeiteket? Szemben egy szintén szép, de biztonsági szoba mentes ingatlannal.

Figyelt kérdés

A (nem ősfás, de azért így is szép) fákkal és tisztásokkal bővelkedő telek több hektár területű, körbekerített, a házon őrző-védő céghez jelző nyílászárók vannak. Ezen és egy hasonló adottságokkal rendelkező, de valamivel kisebb ingatlan+telek megvásárlásán gondolkozom, az egyiket még csak nem is adják drágán, de a másik sem olyan megfizethetetlenül drága. Persze nyilván kinek mi a megfizethető és mi a drága, de e kiírásnál ez nem ide tartozik.


Sok helyen olvastam már, illetve több hölgy ismerősöm is úgy nyilatkozott, hogy nem szeretnének, vagy legalábbis nem nagyon szeretnének erdei, de még erdő közeli ingatlanokban sem lakni, mivel nem éreznék magukat és családjukat biztonságban ilyen helyen, a hazánkra (és még a környékbeli országokra is) jellemző sajnos gyakori vidéki betörések miatt.


De ha lenne a házban, például pinceszinten egy vaskos betonacél fallal felvértezett biztonsági szoba (ennek kialakíttatásán gondolkozom) kizárólag belülről nyitható húsz-huszonöt centiméteres megerősített ajtóval, közvetlen telefonvonallal a rendőrséghez, oxigénpalackokkal és esetleg egy hűtővel, ebben az esetben sem gondolkoznátok el, hogy egy hasonló természetkedvelő férfihez költözzetek idővel?

Falu alig másfél kilométerre, város kevesebb mint tíz. Bár ezek a számok nem annyira számítanak.


Természetesen ez a hosszú szöveg csupán egyfajta vázlat, semmilyen szempontból nem tekinthető minden egyes körülményre kitérőnek, vagy minden aspektust figyelembe vevőnek. Millió dolog lehet mellette és ellene is, de én konkrétan most csak a biztonságérzetre kérdeznék nálatok rá. Nem arra, hogy kinek milyen fák tetszenek, hol legyen az az erdő, hogy nézzen ki ez a ház, milyen legyen az autó, vagy terepjáró, hány db legyen belőlük a mindennapi teendőkhöz szükséges közlekedéshez, hogyan legyen berendezve az ingatlan, stb. Ez mind-mind jelen kiírásnál másodlagos, ámbár lehet, hogy valakinek ezek is döntő fontosságúak lehetnek, itt azonban most csak a biztonságérzet megléte a kérdés.

(Vagy a biztonsági szoba miatti [ha nem is teljes, de legalább már] vmivel jobb biztonságérzetet adó helyzete/reménye.)


Hálás köszönet minden egyes hölgynek már pusztán azért, ha ezt hajlandó volt elolvasni! Ha pedig még meg is osztja velem ezzel kapcsolatos észrevételeit, esetleg eme helyzetet segítő javaslatait, annak rendkívüli mértékben örülni fogok!


(Ha ehhez hasonló kérdéssel más weboldalakon is találkoztatok Vagy fogtok majd később az nem a véletlen műve. :) Próbálok minél több véleményt és ezt a természetközeli helyzetet elfogadhatóbbá/élhetőbbé tevő javaslatot minél több helyről begyűjteni.)



2022. jan. 14. 20:25
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a hely, a környék számít, nem az hogy van-e pánikszoba. Mi kisvárosban lakunk, de kb senki nem zárja a házat rajtunk kívül, mert mi ahhoz vagyunk szokva hogy sok a betörés. Itt nem sok, teljesen biztonságos a környék, sok a zártkerti ingatlan, gyümölcsöskert az erdős hegyoldalban és ott is kb nyitva vannak hagyva a hétvégi házak, benne a hűtő, tv meg minden...

Szóval ha nekem több hektáros erdei ingatlan vételére lenne lehetőségem most itt a környékünkön, egy percet nem gondolkoznék! Egy-két nagyobb testű kutya mellett inkább érzem magam biztonságban mint a pánikszobával, mivel a kutya elkísér és megvéd ha sétálni megyek az erdőbe is.

2022. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

A betörők sem hülyék, ha látják, hogy van otthon valaki, akkor nem törnek be, szóval csak akkor próbálkoznak, ha nincs otthon senki. Szóval az én biztonságérzetemen nem segítene egy pánikszoba, mert nem magamat féltem ebből a szempontból, hanem inkább a cuccokat.

A másik félelem meg, ha mondjuk sürgősen orvosra van szükség, akkor az erdő mélyén nehezen talál meg a mentő, vagy mondjuk ha valami történik velünk, nem tűnik fel a szomszédnak, hogy ég a ház, mert nincs szomszéd. Ezen sem segít a pánikszoba.

2022. jan. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Te pedig jelentve lettél az értelmetlen trollkodásod és a teljességgel alaptalan, indokolatlanul sértő megnyilvánulásod miatt.
2022. jan. 14. 20:52
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érzem magam valahol biztonságban, akkor az se változtatna ezen, hogy van a pincében egy pánikszoba. Oda el is kell jutni, ha baj van. Ha olyan a környék, hogy sok a betörés vagy kétes hírű emberek laknak a közelben, akkor lehetne bármilyen biztonsági rendszer, akkor se érezném magam komfortosan és sötétedés után se szívesen mennék bárhova egyedül.

Ez persze nem jelenti, hogy minden erdő közeli helyet ilyennek gondolnék. Egyik rokonom ilyen helyen lakik egy kis faluban és az tipikusan az a hely, ahol sokan még az ajtót se zárják kulcsra. Én azért bezárnám legalább estére, biztos ami biztos, de ilyesmi helyen semmilyen biztonsági berendezés nem kéne és mégse félnék.

2022. jan. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadó (20:52)! Az egyik egy éghető födémmel nem rendelkező (én eddig ilyet még nem is láttam, mintha egy vasbetonkoszorú lenne a szarufák és a gerendák helyén), vasbetonból és tömör téglából felépített, szerintem szinte éghetetlen épület. A mentők már más kérdés, de az egyik tisztásra, ha szükséges, le tudna szállni bármikor egy mentőhelikopter.
2022. jan. 14. 20:57
 6/34 A kérdező kommentje:

"Ha olyan a környék, hogy sok a betörés, vagy kétes hírű emberek laknak a közelben."


Hála Istennek nem!

2022. jan. 14. 20:59
 7/34 A kérdező kommentje:
20:36-os hozzászóló hölgy! Igen két-három kutya (pásztorkutyák, őrző-védő fajták) valóban sokat számít a biztonsági szoba megléte mellett a biztonság- és komfort érzete. Jó javaslat volt!
2022. jan. 14. 21:03
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

8-as, az "ég a ház" csak egy példa volt. Írhattam volna azt is, hogy a hazaúton felborult az autó, vagy hogy ájultan fekszem a kertben. Nem tűnik fel senkinek, mert senki nem jár arra.

A mentőhelikopter nem lényeg, mert a kérdés az, hogy megtalál-e egyáltalán a mentő. Ha azt mondod a diszpécsernek, hogy az x falu melletti y erdő z tisztására szálljanak le, na azt is nehezebb megtalálniuk, mintha egyértelműen x város, y utca, z számot mondasz.

2022. jan. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg szerintem nem kell ilyen miatt aggódni. Legyen normális ajtó biztonságizárral, a többi meg felesleges, ha jó a környék. Nem hinném, hogy egy biztonsági szoba győzne meg egy nőt arról, hogy odaköltözzön. Csak emiatt ne költs ilyenekre.

Tudom, nem teljesen ez volt a kérdés, de sok nő inkább azért nem menne oda, mert inkább városban vagy legalább központibb helyen lakna és nem egy erdőnél. És nem a biztonság miatt.

2022. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Értem. Figyelembe vettem!
2022. jan. 14. 21:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!