Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Léteztek belföldi útlevelek...

Léteztek belföldi útlevelek Magyarországon a kommunista korszak előtt ?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom az úgynevezett régi típusú személy igazolvány nagyjából megfelelt egy belföldi útlevélnek , viszont arról még soha nem olvastam vagy hallotam hogy ( pl ) a Horthy rendszerben vagy a dualizmus korában kötelező lett volna az embereknek felmutatniuk bármiféle okmányt hogy ( mondjuk ) fel tudjanak szállni a vonatra ...

2022. aug. 5. 19:13
 1/4 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Belföldi útlevélről nem tudok sem a kommunizmus előtti időkben sem az alatt. A kommunista időkben volt olyan, hogy bizonyos határsávokban (pl. Kőszeg és környéke, vagy az Őrség jó része) csak külön engedéllyel lehetett tartózkodni.
2022. aug. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A SZU-ban a mi fogalmaink szerinti szig. volt a "belföldi útlevél" és a nemzetközi fogalmak szerinti útlevél a "külföldi útlevél". Egyébként "határsáv" belépő valóban sokáig kellet, de azt így is nevezték.
2022. aug. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokért !
2022. aug. 6. 07:32
 4/4 anonim válasza:
100%
Valami biztos volt, mivel fennmaradt szépapám édesapjának a belföldi útlevele, ha jól emlékszem 1866-ból, ami egy évi utazásra jogosította fel őt.
2022. aug. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!