Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen nyelvből a legkönnyebb...

Milyen nyelvből a legkönnyebb a nyelvvizsga? Cigány, eszperantó? Vagy a német középfokú nyelvvizsgámból csináljak felsőfokot?

Figyelt kérdés
Idén, még május előtt tennem kell egy nyelvvizsgát. Azt mondják a cigány, eszperantó a legkönnyebb. Van ebben tapasztalatotok? Mennyi idő alatt és hol lehet megtanulni ezeket? Vagy szerintetek könnyebb egy középfokból felsőfokút csinálni?
2010. szept. 23. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

1., A cigány sokkal könyebb, mint egy középfokú németből felsőfokot csinálni

2., Eszperantó?! lol

3., Elég szánalmas, ha a diplomádhoz a 2. nyelvvizsgád valami ilyen "értékes" nyelvből lesz.... Meglátják majd munkainterjún és lefordulnak a székről a röhögéstől.

Nekifutásból fogják a kukáig dobni a jelentkezésed mindenhova, ha úgy adod be a jelentkezésed valahova, hogy van nyelvizsgám németből és lovariból....

2010. szept. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Csinálj angolt, az egyszerűbb, mint a német, de mindenhol hasznos.
2010. szept. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerezz olyan nyelvből nyelvvizsgát, amit el is fogad az egyetem. Nálunk csak az angol, német, francia, spanyol, olasz és orosz nyelvvizsgákat fogadták el, szóval mielőtt nekiállsz cigányul tanulni, járj utána, hogy egyáltalán elfogadják-e.
2010. szept. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
69%
Mondjuk olyan nyelvet tanulj amit hasznosítani is tudsz a szakmáddal majd.
2010. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Jó kis nyelv ez az eszperantó, de ajánlanám helyette a spanyolt. Hasonlóan egyszerű, nevetségesen könnyű, és azt tuti, hogy elfogadják mindenütt.
2010. szept. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

ja, csak eszperantóul senki nem beszél...

Hogy miért? Mert egy kitalált nyelv.

A tesóm most bukott meg másodszor belőle, azóta sír, hogy inkább angolt tanult volna. Így járt...

2010. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
62%
Ha sürgős a dolog, mindenképen az esperanto nyelvet érdemes választani szerintem. Én internetes tanfolyamon tanultam, nagyon keméyn volt, vizsont a nyelvvisgát meg így már kiráztam a kisujjamból :-) Nekem felvételihez kellett, mert sok pluszpont, és a dislexiám miatt más nyelvekből esélytelen vagyok pontot/nyelvvizsgát/ szerezni. Bár amióta megcsináltam az eszperantó tanfolyamot, tök eygedül (meg persze a két konzlltációra elmentem, ami ingyenes) azóta bátrabban figyelek oda ha angolt hallok, főleg mert máris jobban értem mint azelőtt. (a suliban angolos vagyok, és itt nincs idő a lassabbakra, mint én. Igy hát kezembe vettem a dolgot :-D )
2010. szept. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Hozzám beadná az önéletrajzát valaki egy felsőfokú végzettséget igénylő munkakörbe és az lenne beleírva, hogy ismert nyelvek: német, eszperantó / lovari már landolna is az önéletrajz a kukába. És ezzel nem hinném, hogy egyedül lennék, bármelyik HR-es ezt tenné.

Ne vicceljünk már egymással...

2010. szept. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

"Milyen nyelvből a legkönnyebb a nyelvvizsga?"


Amelyiknek a megtanulására motivált vagy, azaz szívesen tanulod.


"Azt mondják a cigány, eszperantó a legkönnyebb"


1. Nincs olyan, hogy cigány nyelv.


2. Olyan van, hogy lovári. Ez kb. az angol és a német között van nehézségben.


3. Szép és jó az eszp meg a lovári is, csak nem jók semmire, egy szakmában sem fogod tudni használni őket. Angolul kellene tanulni, mert anélkül az ember ma már félanalfabétának számít.


"Jó kis nyelv ez az eszperantó, de ajánlanám helyette a spanyolt. Hasonlóan egyszerű, nevetségesen könnyű"


Még nem tartasz a rendhagyó igealakoknál, ugye?

2010. okt. 21. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Talán az oroszt megpróbálhatnád
2014. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!