Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen politikával, politológi...

Milyen politikával, politológiával foglalkozó tudományos könyvet ajánlanátok egy művelődni vágyó, de nem szakértő egyénnek?

Figyelt kérdés

2022. aug. 31. 12:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor jársz legjobban, ha szépen lassan építed föl a tudásod.

Ha csak egy könyvre alapoznál, amit itt javaslunk, mert "jól megmondja a tutit", valójában csak egy nagyon-nagyon kis szeletét értenéd meg a dolgoknak, mivel ez egy annyira átfogó, több ezer éves folyamat, hogy egy könyv sem vállalhatja, hogy 345 oldalban elmagyaráz mindent (a félműveltség pedig tudjuk milyen veszélyes).


Viszont szerintem, ha okosan választasz össze mondjuk 15-20 könyvet, amit azért 1-2 év alatt tényleg nem ördöngösség elolvasni, nagyjából minden ideológiával képben leszel egy picit, és érteni fogod mi miért zajlik a poltikai, gazdasági életben.


TGM összerakott egy nagyon jó könyvajánlót, nála nagyon műveltebb arc nagyon úgysem fog válaszolni, ezért beteszem a linket:

[link]



Amire szerintem neked szükséged van első körben, az a Platon Köztársasága, Max Weber írások, a Tőke Marxtól, a Demokráciáa Amerikában Tocqueville-től, Stuart Mill a Szabadságról, de a maiak közül Zizek is jópofa.

2022. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!