Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Általában miért alacsonyabb...

Általában miért alacsonyabb az IQ szintjük a társadalomtudománnyal bölcsészettel foglalkozóknak mint a STEM-el kapcsolatos munkát végzők intelligencia szintje?

Figyelt kérdés

Általában miért alacsonyabb az IQ szintjük a társadalomtudománnyal bölcsészettel foglalkozóknak mint a STEM-el kapcsolatos munkát végzők intelligencia szintje?



[link]



#IQ #intelligencia #IQ by profession #Bőőőcsééész
2022. jan. 10. 12:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván azért, mert matematikához, programozáshoz, stb szükséges a magas iq, így ők mennek ilyen területre.
2022. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Amiért a legtöbb másik kategóriáé is alacsonyabb. Mivel a STEM munkakörök többségénél eleve alapvetés a kiemelkedő logikai készség.
2022. jan. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 MDaniel98 ***** válasza:
99%
A STEM erősen épít a logikára, míg mondjuk egy közösségszervezőnek, vagy szociológusnak nem ez a legfontosabb, illetve anélkül is el lehet végezni.
2022. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Áh, az IQ nem csak logikát mér.

Nézz utána.

2022. jan. 10. 13:30
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy a kérdésben foglalt állítás igaz-e. A jelenlegi IQ mérés alapvetően a logikai készségekre utal ill. az ilyen feladatok megoldásában való jártasságra, ami viszont szélsőségesen egyoldalú megközelítés. Az STEM tanulmányokban kiemelt szerepe van a pontos, szabatos, félreérthetetlen meghatározásoknak és az ilyen módon történő (vaskalaposnak is minősíthető) gondolkodásnak. Ezért kellene sokszor módosítani az egyes weblapokat és jobban idomítani a valós élethez, ami bizony sokszor elmarad. A bölcsészettudomány kevésbé szigorúan kötött, jobban figyel az árnyalatokra, a sokféleségre, a sokféle nézőpontra, az addig soha fel nem merült lehetőségekre, a másként értelmezésre. stb. Ilyen értelemben tehát az IQ meglehetősen semmitmondó, sőt félrevezető lehet egy ember "minősítésénél".
2022. jan. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
De a legmeghatározóbb a jellemző feladatok között hogy a logikára és/vagy memóriára építenek.
2022. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

ezeken a területeken átlagos és magas intelligenciájú emberek vannak. (nyilván)


ebben a kategóriában igaz az, hogy minél magasabb az IQ, annál inkább eltorzul a (normál tartományban még) 50-50% arány a férfiak javarára. 130+ kategóriában már kétszer, háromszor annyi férfi van, mint nő.

(ne verje senki magát a földhöz, mert a 70- kategóriában is kétszer, háromszor annyi férfi van, mint nő)

a STEM nagyobb részt férfiakból áll, azért magasabb az átlag IQ.

2022. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Jártasság nincsen IQ tesztek esetében, hiszen alapból úgy állítják össze hogy gyakorlással lehetetlen legyen egy adott cég tesztjeit jobban megoldani pusztán gyakorlással.
2022. jan. 10. 14:22
 9/27 anonim ***** válasza:
96%
Általában a kérdésben megfogalmazott állítás hamis. Az intelligencia nem a szakmai elkötelezettség egy adott irányától függ. Abból, hogy bármely területet művelhet valaki alacsony intelligenciával is, nem következik semmi.
2022. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Inkább más területeken kiemelkedőek, például jobban fogalmaznak, jobbak az interperszonális készségeik, empátiájuk, mindezek a tulajdonságok pedig nagyon gyakran hiányoznak a magas intelligenciával megáldott személyekből.
2022. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!