Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ki volt a történelem során a...

Ki volt a történelem során a legszerencsétlenebb uralkodó?

Figyelt kérdés
Szerencsétlen alatt azt értem, hogy például trónra kerülése után rögtön a nyakába szakadt egy háború, amit képtelen volt menedzselni vagy hogy csak néhány napot uralkodott és megmérgezték. Nehéz megfogalmazni, hogy pontosan mitől szerencsétlen egy uralkodó, de remélem érthető a példák alapján, hogy nagyjából mire gondolok.

2022. szept. 15. 23:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
I. Bélának nem háború, hanem a trónszéke szakadt a nyakába, bele is halt. Az azért elég pech.
2022. szept. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Azért a mostani Károly sem épp szerencsés. 70 évnyi tónörökösködés után uralkodóvá válni, ráadásul Erzsébet után, nem valami nyerő helyzet. Plusz kb. csak a britek fognak bennmaradni a Commonwealthben, szóval még ez is a nevéhez tapad majd.
2022. szept. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kapásból 2.Károly, Habsburg-ház, spanyol ágának utolsó tagja jut eszembe.

A rokonházasságok miatti genetikai hibák fölhalmozódása nála ért el kritikus szintet. Élete gyakorlatilag betegeskedéssel telt el.

[link]

2022. szept. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Pürrhosz király jutott eszembe. Róla nevezték el a „pürrhoszi győzelem” kifejezést.
2022. szept. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 sloon válasza:
18%
Orbán Viktor
2022. szept. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Pl. Henri Philippe Pétain, aki pont a német megszállás alatt volt francia teljhatalmú köztársasági elnök. Nem lehetett jól csinálni. Végül örülhetett, a háború után kegyelemből csak életfogytiglant kapott.
2022. szept. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
28%

O. Viktort miért pontozzátok le! Nagy királynak tűnik most, illetve most már nem. A bukás senkinek sem könnyű, de legalább az ország leggazdagabb enbere lett.


Én ismerek egy sztorit valami viking királyról, aki legyőzte ellenségét, lefejezte, majd a nyergéhez rögzítette a fejet és így lovagolt haza. A halott vezér foga viszont menet közben felsebezte a combját és belehalt a vérmérgezésbe.

2022. szept. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a római Heliogabalus császár, aki egyrészt homokos volt, másrészt volt egy csomó furcsa fétise, és az uralkodásban is teljesen életképtelen volt. Végül a népnek elege lett belőle, és a Tiberis folyóban végezte egy nagy kővel a nyakában... de csak miután megjárta a szennyvízcsatornát is.
2022. szept. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A nagy Levin ***** válasza:
100%
I. Carlos portugál királyt 1908-ban merényletben meggyilkolták. Vele volt fia II.Lajos, aki szintén halálos sebet kapott a merényletben, de kb. 20 perccel túlélte apját. Bár be nem iktatták és hivatalosan sem elismert király, de jogilag mégis uralkodónak tekintető, ezért el lehet róla mondani, hogy egész uralkodása idején haldoklott.
2022. szept. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
iv. Károly, magyar király: egy olyan háború miatt kellett szívnia, amit nem ő indított el, ezek után nélkülözés, betegség, elutasítás.
2022. szept. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!