Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A tíz elveszett zsidó törzsből...

A tíz elveszett zsidó törzsből maradtak néhányan Izráelben? Voltak, akiket nem hurcoltak el az asszírok? Tudjuk róluk a származásukat manapság?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a Biblia később említést tesz egy bizonyos Anna nevű prófétanőről, aki Áser törzséből származott. Hallottam olyat is, hogy a szamaritánusok igazából az ókori Izráeli Királyság törzseinek ottmaradt részéből (tehát a tíz törzs maradékából) és az asszír telepesek keveredéséből jöttek létre. Azt is hallottam, hogy Jeruzsálem városa nagyon kibővült az asszír támadás alatt, tehát valószínűleg volt egy csomó menekült. Meg olyanról is, hogy lehet, hogy voltak, akik visszatértek a babiloni fogságból visszatérő zsidókkal együtt.


Tényleg teljesen elvesztek ezek a törzsek? Vagy maradtak belőlük azért? A származásukat manapság tudják ezek a zsidók?



2022. okt. 16. 12:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy igazából a mai zsidóságban fennmaradt a nem elhurcolt, ottmaradt, kis maradványa a törzseknek, csak keveredtek a déli törzsekkel, így ma már a kohénokon kívül senki nem tudja pontosan meghatározni senki, hogy melyik törzshöz tartozik?
2022. okt. 16. 12:06
 2/4 anonim ***** válasza:
Kíváncsi leszek erre tud-e itt valaki válaszolni... A Hebrew university-re gondoltál már? Ott sokan foglalkoznak ilyesmivel ha tényleg akarod valóra válik.
2022. okt. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak a neszeket vitték el a zsidók és a magyarok.
2023. jún. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3# vagyok. Bocsi azokat kiirtották. Csak 2.tipusu zsidókat vitték el. Az az a mostani öregeket. Meg kellett tanítani őket írni. A zsidók meg a magyarok később megtanították beszélni, de inkább ki kellett volna irtani. Sok volt a gonosz.
2023. jún. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!