Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi határozza meg egy keret...

Mi határozza meg egy keret erősségét?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet az, hogy eltérő dolgokat teljesen másképp látnak az emberek és képtelenség őket meggyőzni a saját keretünkről? Mik azok a tényezők, amik befolyásolják egy keret erősségét?

2022. okt. 26. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az idiotizmus. A legerősebb keret az ostobaság.
2022. okt. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vegyük mondjuk a futást példának? Valaki még a gondolatától is rosszul van, nem érti, hogy miért kellene futni bárkinek is. Valaki viszont annyira élvezi a futást, hogy az összes szabadidejét erre áldozza. Ugyanaz a tevékenység és két szöges ellentétes vélemény és érzés. Ezt miért van? Mitől látja valaki így valaki úgy?
2022. okt. 26. 12:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szocializáció. Ha pl egy kisgyereket elviszel néhányszor túrázni, akkor valszeg felnőtt korában szeretni fog túrázni. A lényeg, hogy a gyerekkori túra ne legyen nagyon rossz élmény. Természetesen kell csinálni, mint a kajálást és már meg is fertőzted vele. Sok mindennel így van. Nekem pl sokáig nem volt biciklim ezért baromi sokat sétáltam, emiatt most is sokat sétálok és nagyon élvezem.
2022. okt. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A tevékenységhez köthető élmény vagy emlék? Ez logikusan hangzik.


És akkor például miért látnak valakik a kudarcban katasztrófát valakik meg tanulságot? Mi határozza meg, hogy melyik jelentés az erősebb?

2022. okt. 26. 12:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A futásmániához specifikus testi adottság is szükségeltetik. Pusztán nevelési kondicionálás ehhez édeskevés!
2022. okt. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Keret, mármint személyiség, világkép?
2022. okt. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os Igen, körülbelül. Mármint arra gondolok, hogy hogyan értelmezzük a világ jelenségeit. Mit mesélünk magunknak.


[link]

2022. okt. 27. 18:10
 8/8 anonim válasza:
100%

Az élet szépsége,képezld milyen egyhangu lenne ha minden virág,állat,ember,ház ugyanolyan lenne.Az inkább börtön lenne nem élet.Ide is 1 millio dolgot irhatok,a legnagoybb őrület a választás.Nehéz választani.

Ezekkel az ember születik és meg is tanulja élete során.Az élet is alakít minket.

Pl egy sivatagos területen előnyös ha szereted a datolyát,mert sok ,más kaja nincs.



Gyerekoromban utaáltam a gombát de már szeretem...

2022. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!