Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kelet-ázsiai / mongoloid...

A kelet-ázsiai / mongoloid népeknél miért hiányzik annyira a kreativitás? Kulturális vagy genetikai okai vannak ennek a jelenségnek náluk?

Figyelt kérdés

Google Books link egy könyvhöz amely ezt taglalja az 50.oldaltól:


[link]



2022. nov. 10. 13:26
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
Szerintem is kulturális, mert ha nem, akkor az indo-iráni népeknél is komoly fejlődésnek kellett volna végbe mennie, nem csak az európai népeknél.
2022. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
Az Indo-Iráni népek nem a barna rasszhoz tartoznak? [link]
2022. nov. 12. 13:20
 13/47 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nincs barna rassz, ezt ahogy a linkelt oldal is írja, néhány száz évvel vetették fel, de jelenleg nem elfogadott, mindenesetre van benne valami. De akkor viszont oda kell számolni a görögöket, olaszokat, spanyolokat is.


Viszont tény, hogy a genetika és a nyelv nem ugyanaz, pl. a proto-türkök ferdeszeműek voltak, mint ahogy mai napig a távol-keleten élő türk nyelveket beszélő népek ferdeszeműek, a közel-keleti türkök viszont "elarabosodtak" genetikailag.

2022. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

Nem értem mit akarsz mondani, hiszen hivatalosan nincs kaukázusi rassz sem régóta, mivel az ember egy faj.


Szerintem te nem tudod mi az a mongolredő, azért beszélsz ferde szemekről. Olvass: [link]

2022. nov. 12. 15:58
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem mit akarsz mondani, hiszen hivatalosan nincs kaukázusi rassz sem régóta, mivel az ember egy faj."

Te jó ég, nagyon nem vagy képben XD

Rassz =/= faj.

2022. nov. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

Én most nem biológiai értelemben írtam ezt. Írhattam volna azt is, hogy sárgák, vagy mongoloid rasszból származók, távol-keletiek, stb.


Rasszok attól még vannak, hiszen láthatóan külsőleg eltérnek egymástól a különböző népek. Egy feketét senki sem kever össze egy skandinávval vagy kínaival... Szóval rasszok vannak a homo sapiensen belül.

2022. nov. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
A rassz az embereknél kb. olyasmi, mint a kutyáknál a fajta.
2022. nov. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

De a rassz az faj. Angol eredetű szó: RACE.


Néger sincs már hivatalosan:

[link]


Negroid (less commonly called Congoid) is an obsolete racial grouping of various people indigenous to Africa south of the area which stretched from the southern Sahara desert in the west to the African Great Lakes in the southeast,[1] but also to isolated parts of South and Southeast Asia (Negritos).[2] The term is derived from now-discredited conceptions of race as a biological category.[3]

2022. nov. 12. 16:13
 19/47 anonim ***** válasza:
100%

"De a rassz az faj."

Nem igazán.

[link]

Mellesleg angolul species.

2022. nov. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

[link]


Faj = race


racial discrimination = faji megkülönböztetés.

2022. nov. 12. 16:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!