Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A sok egyenes és derékszög,...

A sok egyenes és derékszög, ami körülvesz minket valóban leárnyékolja a kreativitásunkat?

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 14:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
haha. úgy érted hogy ha beleesek egy gödörbe, ami tele van vonalzókkal meg derékszögű háromszögekkel, akkor elvesztem a kreativitásom? Kinek juthat eszébe ilyen baromság? Biztos valami divattervezőnek vagy lakberendezőnek aki túl sok tompaszög mellett aludt az éjjel.
2012. júl. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
nem tudom, szerintem jók a kocka alakok. nekem nem kellenek gömb szarok.
2012. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

1) A kreativitásunk nem egy rádióadás, ami kívülről jön és le lehet árnyékolni.

2) Senki se tudja megmondani, hogy mennyi lenne a kreativitásunk egy gömbökkel övezett világban, így nyilván nem tudjuk összeshasonlítani a jelenlegi kreativitás szintünket egy elképzelt másik világbeli kreativitásunkkal.

3) Nem tudjuk megmondani, hogy mennyi volt a régi emberek kreativitása.

2012. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Alaque ***** válasza:
72%
Az kétségtelen, hogy minden, ami egyenes, az mesterséges. Nézz körül a természetben, sehol sem találsz egyenes vonalakat, pláne nem derékszögeket. Innen eredhet ez a new age-gyanús elmélet. Biztosan van benne valami, de próbáljál meg úgy kreatívkodni, hogy előző éjjel gömbölyű ágyon aludtál :D
2012. júl. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

előző:

[link]

[link]

[link]

2012. júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Halljátok, ki beszélt nektek gömbökről? Én csak azt mondom, hogy természetellenes, hogy mindenhol derékszögek meg egyenesek vannak, és ez talán egyfajta "kocka"-gondolkodást hoz létre. Van az az osztrák építész, aki pont ebben a szellemben épít, és elég érdekes háza van:D
2012. júl. 5. 15:35
 7/24 Alaque ***** válasza:
100%

Az építészetben, iparban a szögletes és egyenes formák népszerűsége a célszerűségüknek köszönhető. Egy műalkotásnak, egy szobornak, festménynek nyilván nem kell szögletesnek lennie.

Kedves negyedik! Bár eredetileg képletesen értettem, de jobban megnézve mégis csak igazam volt. A kristályok természetesen szögletesebbek, de leginkább csiszolt vagy finomított formájukban, ami már korántsem természetes, ráadásul nem hiszem, hogy túl gyakran találkoznék ilyesmivel a természetet járva. Kivételek persze vannak, de akkor ne mondd, hogy "az ég kék", mert mikor megy le a nap, akkor bizony az ég sárgás-vöröses. A bambusz pedig csak nagyjából egyenes, ahogy a linkelt képen is látszik.

2012. júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
48%

"A bambusz pedig csak nagyjából egyenes, ahogy a linkelt képen is látszik."

A vilagon minden csak nagyjabol egyenes. :)

2012. júl. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

A kreativitást inkább az általános iskola öli ki, ahol mindenkit beszorítanak egy sablonba.

Persze fontos az is, ahogy és amit ott tanítanak - de mellette külön kreatív képzés is kellene.

2012. júl. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
uhh, csak azt ne. nincs annál rosszabb, mint amikor megmondják neked, hogy hogyan legyél "kreatív"
2012. júl. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!