Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hitler találkozott az amerikai...

Hitler találkozott az amerikai elnökkel? Vagy már 1933-óta hideg volt a két ország viszonya és politikai kapcsolata?

Figyelt kérdés

Gondolom nem járt az Amerikai földrészen sem. És Oroszországban? Sztálinnal sem találkozott, felteszem láttam volna képet róluk.

Horthyval láttam pózolni őket...



2022. nov. 23. 00:33
 1/6 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Nem találkozott sem Roosevelt elnökkel, sem Sztálinnal. Molotov külügyminiszterrel találkozott kétszer-háromszor.
2022. nov. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Én sem gondolom, hogy találkoztak volna, nem is lett volna benne olyan sok köszönet.
2022. nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Brit miniszterelnökkel tudjuk hogy igen, francia kollégájával szerintem szintén találkozott. USA akkor elzárkózott, vagy nem volt igény a felek részéről?

Amerikában igen erős náci szimpatizáns csoportok is voltak akik üzleteltek velük.

Igaz akkoriban még nem volt ilyen egyszerű utazgatni sem óceánokon át.

Így Japán szövetségesével sem találkozhatott gondolom én.

2022. nov. 23. 11:20
 4/6 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Hát igen az USA a II.Vh-ig elzárkózó külpolitikát folytatott majdnem mindennel szemben ami az ő befolyási körén egy kicsit is kívül helyezkedett el.
2022. nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jó hogy nem én írtam le. Usát két dolog miatt kritizálják állandóan, ha beavatkozik világpolitikai történésekbe, és ha nem.

A másodikra itt a tanúbizonyság és látjuk mi lett belőle...

2022. nov. 23. 11:36
 6/6 NTBS ***** válasza:
Nem. Sőt Sztálinnal sem.
2022. nov. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!