Attkinson vagy Zimbardo pszichológia könyve jobb otthon tanulás céljából ? Illetve mi a véleményetek Csernus, Almási kitti, Yalom munkásságáról ?

Figyelt kérdés
Nem tervezek pszichológia, pszichiáter szakra jelentkezni. Asperger-szindrómás vagyok és elkezdett érdekelni ez a téma. A tudás gyarapítás, az ön-és emberismeret fejlesztése a célom. Yalomékra azért kérdeztem rá, mert látom ők népszerűek a kategóriában.
2022. dec. 31. 19:10
 1/2 Psycho ***** válasza:
100%

Az Atkinson könyv kb alapmű bármelyik pszichológia képzésen. Tartalmas, átfogó, jól megemészthető. Még a Carver & Scheier Személyiségpszichológia könyve sem rossz. A Zimbardo-félét nem ismerem sajnos.


Yalomot, Almási Kittit csak ajánlani tudom, utóbbi egyébként emberileg is hatalmas forma :)

Csernus öhm... finoman fogalmazva megosztó személyiség... Én személy szerint legfeljebb az addiktológiával kapcsolatos dolgait tudom hitelesnek elfogadni, azon felül amit csinál, az erősen megkérdőjelezhető. Viszont legalább celeb 🙄


Illetve ha még nem ismered, ajánlanám Berne Emberi Játszmák c. könyvét is.

2023. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Atkinsonnal ellentétben a Zimbardonak sokkal érthetőbb, könnyebben emészthetőbb a nyelvezete, "köznyelven" íródott. Atkinsont akkor ajánlanám, ha pszichológia szakra készülnél
2023. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!